![Δημήτρης Μπάσης: Αποκάλυψε το πραγματικό του όνομα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/05/basiss.jpg)
Δημήτρης Μπάσης: Αποκάλυψε το πραγματικό του όνομα
«Tο άλλαξα στο Κιλκίς το 1991», εξομολογήθηκε ο τραγουδιστής.
Spotlight
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Η Μέρκελ γίνεται 70 και το… έριξε στην τέχνη
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Μια εφ΄ολης της ύλης συνέντευξη παραχώρησε ο Δημήτρης Μπάσης. Ο αγαπημένος τραγουδιστής βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Στούντιο 4» το απόγευμα της Τρίτης (15/5) και, μεταξύ άλλων, μίλησε για το καλλιτεχνικό του ξεκίνημα και την απόφασή του να αλλάξει το επίθετο του.
«Είθισται οι τραγουδιστές να μετράμε την διαδρομή μας από την δισκογραφία γιατί αυτό είναι το επίσημο, το καταγεγραμμένο, ακόμα και αν τραγουδάς από έφηβος. Ήμουν για τρία χρόνια μαζί με την Άλκηστις Πρωτοψάλτη, κάποια στιγμή κάνει τον κύκλο του όλο αυτό το πράγμα και σταματάνε οι παραστάσεις. και βρίσκω τον δρόμο μου δίπλα στον Χρήστο Νικολόπουλο. Ένας μουσικός, ο Δημήτρης Μαριολάς, που ήταν με την Άλκηστη μου είπε ότι θα μιλούσε στον Χρήστο Νικολόπουλο για να με ακούσει», είπε ο Δημήτρης Μπάσης.
Στη συνέχεια, μιλώντας για την αλλαγή του επιθέτου του, αποκάλυψε: «Το επίθετο μου το άλλαξα όταν πρωτοξεκίνησα στο Κιλκίς το 1991. Ο Κώστας Φαλκώνης μού είπε ότι «πρέπει να το κάνεις πιο εύηχο, αφαίρεσε τα τρία πρώτα γράμματα». Δεν ξέρω γιατί».
«Η ταυτότητα μου ακόμα γράφει Μπίμπασης. Οι περισσότεροι βέβαια με ξέρουν ως Μπάση πια οπότε το Μπίμπασης. Να πω και κάτι, τώρα, πως εγώ γενικά δεν το χρησιμοποιώ», πρόσθεσε, ακόμα, ο τραγουδιστής.
Δείτε ένα απόσπασμα
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις