![Χαμός στο δημοτικό συμβούλιο Σερβίων](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/05/servion.jpg)
Χαμός στο δημοτικό συμβούλιο Σερβίων
Ένταση επικράτησε στο δημοτικό συμβούλιο Σερβίων, με ανταλλαγές βαριών εκφράσεων που οδήγησε σύμφωνα με πληροφορίες σε μήνυση κατά επικεφαλής παράταξης.
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Ένταση επικράτησε στο Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Σερβίων όπου μετά από μήνυση που κατατέθηκε σύμφωνα με πληροφορίες, κλήθηκε στο αστυνομικό τμήμα η επικεφαλής της δημοτικής παράταξης «Στάση Σερβίων»Ρίτσα Σπυρίδου.
Τα πάντα ξεκίνησαν όταν από το βήμα του συμβουλίου η κ. Ρίτσα Σπυρίδου είπε σε συνέχεια προηγούμενων τοποθετήσεων της: «Κουβαλάτε εδώ μέσα όλους τους εργολάβους, κάθε φορά να κάνουν τα διάφορα τους, τα διάφορα που εσείς κάνετε από έτσι; Άι στο καλό».
Στο σημείο αυτό ο αντιδήμαρχος του Δήμου κ. Ποντίκης ζήτησε από την κα Σπυρίδου να ανακαλέσει αλλιώς θα της υποβάλλει μήνυση. Στο σημείο αυτό η κα. Σπυρίδου είπε: «Είπα εγώ ότι τα παίρνετε;», με τον αντιδήμαρχο τελικά να αποχωρεί από την αίθουσα και να κατευθύνεται στο αστυνομικό τμήμα.
Σύμφωνα με πληροφορίες η κα Σπυρίδου κλήθηκε στο αστυνομικό τμήμα για να δώσει κατάθεση και από όσα μας είπε ο κ. Ποντίκης σε επικοινωνία που είχαμε μαζί του, αυτό που ζητάει στη μήνυση του προκειμένου να την αποσύρει είναι να ανακαλέσει όσα είπε στο δημοτικό συμβούλιο η κα Σπυρίδου.
Δείτε το σχετικό απόσπασμα στο 2.05.00
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις