![Γιάννης Αγγελάκας: Θεωρώ παρανοϊκή την σημερινή εποχή, δεν την καταλαβαίνω](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/05/aggelakas-giannnis-sinavlia-600x318.jpg)
Γιάννης Αγγελάκας: Θεωρώ παρανοϊκή την σημερινή εποχή, δεν την καταλαβαίνω
«Δεν χωράει στο μυαλό μου όλη αυτή η παράνοια και η βλακεία που ζω», ομολογεί ο Γιάννης Αγγελάκας.
Spotlight
-
Αστροναύτης επέστρεψε από το Διάστημα, συγκλονισμένος με αυτό που «δεν έπρεπε να αντικρίσει»
-
Συρεγγέλα: Μία ειλικρινής συγγνώμη σημαίνει και διαγραφή του Πολάκη – Τι είπε στον Κασσελάκη
-
Τη συνέλαβαν τη μέρα του γάμου της για φόνο - Πόζαρε με το νυφικό και χειροπέδες
-
Πανικός στην Καστοριά - Αρκούδα έκοβε βόλτες στο κέντρο του Άργους Ορεστικού
Για την προσωπική και επαγγελματική του διαδρομή και την εικόνα της σημερινής κοινωνίας μίλησε ο Γιάννης Αγγελάκας στην κάμερα της εκπομπής «Στούντιο 4» στην ΕΡΤ.
«Έχω καλή επαφή με τον εαυτό μου από την εφηβεία, από τα παιδικά μου χρόνια μέχρι τώρα. Έζησα και ζω όπως ονειρευόμουν ότι ήθελα να ζήσω όταν ήμουν έφηβος», ανέφερε.
Και εξήγησε: «Δηλαδή να ζω από αυτό που αγαπάω, να μην χρειάζεται να κάνω άλλα πράγματα που να με αποσπούν για να βιοπορίζομαι και κυρίως να γνωρίζω όλο και πιο βαθιά τον εαυτό μου.
»Τον νεαρό μου εαυτό τον βρίσκω μια χαρά, δεν θα του έλεγα τίποτα σήμερα. Είχε να περπατήσει έναν δρόμο, τον έφτασε μέχρι εδώ, οπότε θα του έδινα ένα φιλάκι», είπε χαρακτηριστικά ο δημοφιλής καλλιτέχνης.
«Την σημερινή εποχή δεν μπορώ να την καταλάβω»
«Εντάξει, δεν ήμουν και καμιά εύκολη περίπτωση», παραδέχτηκε, προσθέτοντας: «Εκπέμπω κάποιες συχνότητες δημιουργικά, καλλιτεχνικά, όπως μπορεί να το πει ο καθένας. Το να συντονίζεται κάποιος με αυτό που φτιάχνω, φτιάχνει μια σχέση η οποία και με γοητεύει και επίσης μου δίνει δύναμη και από άποψη βιοποριστική ακόμα».
«Νιώθω ευγνωμοσύνη για τον κόσμο που συντονίζεται με την αισθητική μου και τις δύσκολες κατά καιρούς επιλογές μου», όπως είπε.
Τόνισε, όμως, ότι «την σημερινή εποχή εγώ δεν μπορώ να την καταλάβω, γιατί την θεωρώ παρανοϊκή».
«Δηλαδή, δεν χωράει στο μυαλό μου όλη αυτή η παράνοια και η βλακεία που ζω, οπότε… δεν έχω να χαρακτηρίσω τίποτα», ανέφερε χαρακτηριστικά.
«Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Δεν πιστεύω σε αυτή την κοινωνία, είναι σε παραίσθηση. Είμαι όμως αισιόδοξος ότι σε 2000 χρόνια θα είμαστε μια χαρά όλοι. Εντάξει, δεν είναι πολύ», προσέθεσε με χιούμορ ο Γιάννης Αγγελάκας.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις