![Γιώργος Παπανδρέου: Μήνυμα συμπαράστασης και αλληλεγγύης στην ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/06/346637374_807193394096548_6825266518520591076_n.jpg)
Γιώργος Παπανδρέου: Μήνυμα συμπαράστασης και αλληλεγγύης στην ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα
«Ο αγώνας για την προστασία των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, ενάντια σε κάθε ρατσισμό και μισαλλοδοξία, είναι συνεχής και μας αφορά όλες και όλους!» ανέφερε σε μήνυμά του ο Γιώργος Παπανδρέου.
Spotlight
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
-
Οι συγκλίσεις του προοδευτικού χώρου από το 1963 έως σήμερα
-
Αστροναύτης επέστρεψε από το Διάστημα, συγκλονισμένος με αυτό που «δεν έπρεπε να αντικρίσει»
-
Γιατί η Αθηνά Ωνάση δεν έρχεται ποτέ στην Ελλάδα
Μήνυμα αλληλεγγύης στην ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα έστειλε o πρώην πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου, με αφορμή την διεξαγωγή του Athens Pride σήμερα στην πλατεία Κοτζιά.
«Από τις Σκάλες Γεροκωστοπούλου στην Πάτρα, στέλνουμε δυνατά μήνυμα συμπαράστασης και αλληλεγγύης στην ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα και στο Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Αθήνας» αναφέρει ο Γ. Παπανδρέου και συνεχίζει:
«Ο αγώνας για την προστασία των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, ενάντια σε κάθε ρατσισμό και μισαλλοδοξία, είναι συνεχής και μας αφορά όλες και όλους! Καλό Athens Pride!».
Υπενθυμίζεται ότι σήμερα πραγματοποιείται στην πλατεία Κοτζιά η μεγάλη πολύχρωμη γιορτή του Athens Pride.
Η γιορτή ορατότητας και υπερηφάνειας που έγινε θεσμός και κάθε χρόνο συγκεντρώνει όλο και περισσότερο κόσμο μοιράζοντας το μήνυμα της αγάπης και της διαφορετικότητας.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις