Πέμπτη 18 Ιουλίου 2024
Γκολ «φάντασμα» στον τελικό κ-17, δικαίως φωνάζει ο Ολυμπιακός

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους. Το γκολ που πέτυχε όμως…

Αδιανόητα πράγματα στον τελικό του πρωταθλήματος κ-17 και ένα μεγάλο διαιτητικό λάθος που ήδη δημιουργεί δεδικασμένο. Ακριβώς στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ και προηγείται με 1-0 του Ολυμπιακού.

Μόνο που το γκολ που πέτυχε απλά δεν έπρεπε να μετρήσει. Γιατί; Διότι η μπάλα δεν πέρασε την τελική γραμμή της Ερυθρόλευκης εστίας.

Πιο συγκεκριμένα; Ο Δικέφαλος του Βορρά εκδήλωσε μια επίθεση από αριστερά που έστειλε τη μπάλα συστημένη στον νεαρό Κεσίδη που είχε πάρει «θέση» στην ερυθρόλευκη περιοχή.

Ο μικρός του ΠΑΟΚ δεν έκανε το καλύτερο δυνατό τελείωμα, αλλά ο –τερματοφύλακας του Ολυμπιακού- Κουράκλης έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και αυτή πήρε πορεία προς την εστία.

Ο πορτιέρο των Ερυθρόλευκων αντέδρασε άμεσα, «γύρισε» στη φάση και πρόλαβε εμφανώς να… βγάλει τη μπάλα πριν περάσει ολόκληρη την τελική γραμμή της εστίας.

Ο επόπτης Σταμάτης Σφυρής όμως παραδόξως έδειξε πως το γκολ μετράει. Απόφαση που φυσικά ξεσήκωσε έντονες διαμαρτυρίες από τον Ερυθρόλευκο πάγκο…

Χαμός με Αταμάν και Σέλτικς – Ο Παναθηναϊκός και η ατάκα που… άναψε φωτιές (pic)