![Πλησιάζει στον Παναθηναϊκό ο Μωραΐτης](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/06/5899931-e1687367711285.jpg)
Πλησιάζει στον Παναθηναϊκό ο Μωραΐτης
Ο Δημήτρης Μωραΐτης αποτελεί και επίσημα παρελθόν από το Περιστέρι και ετοιμάζεται να φορέσει τα πράσινα του Παναθηναϊκού.
Spotlight
-
Θετικός στον κορονοϊό ο Μπάιντεν - Η ανακοίνωση του Λευκού Οίκου
-
Ο «λόγος του βασιλιά» στη βουλή - Η εντυπωσιακή τελετή και οι δεσμεύσεις Στάρμερ δια στόματος Καρόλου
-
Ετοιμάζεστε να κάνετε διακοπές με τον σκύλο σας; - Προετοιμαστείτε κατάλληλα για να περάσετε φίνα!
-
Νέες τουρκικές προκλήσεις με μαχητικά F-5 να πετούν πάνω από τη νεκρή ζώνη
Ο Δημήτρης Μωραΐτης έγινε ο δεύτερος παίκτης, μετά τον Ίαν Χάμερ, που άνοιξε σήμερα (21/6) και επίσημα την πόρτα της… εξόδου από το Περιστέρι, με τους «κυανοκίτρινους» να ανακοινώνουν τη λύση της συνεργασίας τους.
Πλέον ανοίγει ο δρόμος για την «μετακόμιση» του 24χρονου γκαρντ στον Παναθηναϊκό, που θέλει να ενισχύσει τον ελληνικό κορμό του.
Την αγωνιστική περίοδο 2022-23 ο Μωραΐτης είχε μέσο όρο 7,2 πόντους, 2,4 ριμπάουντ και 2,5 ασίστ σε 32 αναμετρήσεις στην Α1 Ανδρών/Basket League με την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη.
«Η προσφορά σου στον σύλλογο, τεράστια! Σε ευχαριστούμε πολύ Δημήτρη Μωραΐτη για όλα όσα πετύχαμε μαζί και σου ευχόμαστε καλή επιτυχία στον νέο σταθμό της καριέρας σου!», ανέφερε η λιτή ανακοίνωση του Περιστερίου.
Η προσφορά σου στον σύλλογο, τεράστια! Σε ευχαριστούμε πολύ Δημήτρη Μωραΐτη για όλα όσα πετύχαμε μαζί και σου ευχόμαστε καλή επιτυχία στον νέο σταθμό της καριέρας σου!#partofourhistory pic.twitter.com/Cfdufl6Uej
— Peristeri BC (@peristeribc) June 21, 2023
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις