Γιώργος Παπανδρέου: Ψήφισε στην Πάτρα ο πρώην πρωθυπουργός
«Από αύριο συνεχίσουμε τον αγώνα για τη δημοκρατία», ανέφερε ο Γιώργος Παπανδρέου
Spotlight
-
Υπήρξε σχέδιο δολοφονίας του Τραμπ από το Ιράν, μεταδίδει το CNN
-
Οι 8 περιοχές που θα πιάσουν 43άρια τις επόμενες μέρες - Έως πότε θα διαρκέσει ο καύσωνας
-
«Ούτε λέξη πίσω» λέει ο Πολάκης για τη Συρεγγέλα – «Ο Κασσελάκης ζήτησε υποκριτική συγγνώμη», τονίζει η ΝΔ
-
Μοντέλο του OnlyFans λανσάρει το δικό της κρασί – Ως «icon» της ποδολαγνείας πατάει η ίδια τα σταφύλια
Το εκλογικό του δικαίωμα άσκησε ο πρώην πρωθυπουργός, Γιώργος Παπανδρέου, στο 2ο Γυμνάσιο της Πάτρας. Σε δηλώσεις του αμέσως μετά την άσκηση του εκλογικού του δικαιώματος ανέφερε: «Η δημοκρατία απειλείται, από τη συγκέντρωση πλούτου, εξουσίας και μέσων ενημέρωσης στα χέρια των λίγων.
Απειλείται από τις ψηφιακές πλατφόρμες που μας ελέγχουν, που μας παρακολουθούν καθημερινά. Απειλείται από την φτωχοποίηση, τις τεράστιες ανισότητες, την κλιματική αλλαγή, τις πολώσεις και τον αυταρχισμό.
Σήμερα κάνουμε το δημοκρατικό μας καθήκον και επιλέγουμε εκπροσώπους του ελληνικού λαού». «Σήμερα κάνουμε δημοκρατικό μας καθήκον και επιλέγουμε εκπροσώπους του λαού. Από αύριο συνεχίσουμε τον αγώνα για τη δημοκρατία», κατέληξε ο πρώην πρωθυπουργός.
Δείτε το βίντεο
Όλη η δήλωση του Γιώργου Παπανδρέου:
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις