![Στέφανος Κασσελάκης: Το γενναίο coming out κόντρα στην ομοφοβική ρητορική εκπροσώπου της Ελληνικής Λύσης](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/06/ezgif.com-webp-to-jpg-8-1.jpg)
Στέφανος Κασσελάκης: Το γενναίο coming out κόντρα στην ομοφοβική ρητορική εκπροσώπου της Ελληνικής Λύσης
«Δεν πρόκειται για άποψη, αλλά για τη ζωή μου», ήταν η αποστομωτική απάντηση του στελέχους στου ΣΥΡΙΖΑ.
Spotlight
-
Υπήρξε σχέδιο δολοφονίας του Τραμπ από το Ιράν, μεταδίδει το CNN
-
Οι 8 περιοχές που θα πιάσουν 43άρια τις επόμενες μέρες - Έως πότε θα διαρκέσει ο καύσωνας
-
«Ούτε λέξη πίσω» λέει ο Πολάκης για τη Συρεγγέλα – «Ο Κασσελάκης ζήτησε υποκριτική συγγνώμη», τονίζει η ΝΔ
-
Μοντέλο του OnlyFans λανσάρει το δικό της κρασί – Ως «icon» της ποδολαγνείας πατάει η ίδια τα σταφύλια
Σε ένα γενναίο coming out, ενώ βρισκόταν στον «αέρα» προχώρησε ο υποψήφιος βουλευτής Επικρατείας του ΣΥΡΙΖΑ Στέφανος Κασσελάκης, δίνοντας ηχηρή απάντηση στις ομοφοβικές δηλώσεις που διατυπώθηκαν από τον βουλευτή της Ελληνικής Λύσης Παύλο Σαράκη στο One TV.
Ειδικότερα, ο βουλευτής της Ελληνικής Λύσης κρατούσε μία φωτογραφία από αφίσα που έδειχνε ένα ζευγάρι γκέι ανδρών και το παιδί τους. «Αυτό δεν είναι δυνατόν να είναι πρότυπο για την ελληνική οικογένεια» προκαλώντας την άμεση αντίδραση του υποψήφιου βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Στέφανου Κασελάκη.
Στην ερώτηση του κ. Κασσελάκη για ποιο λόγο τον ενοχλεί και αν προσωπικά τον έχει επηρεάσει με κάποιο τρόπο, ο κ. Σαράκης απάντησε πως «έχετε τις απόψεις σας, αλλά σεβαστείτε και τη δική μου».
«Δεν πρόκειται για άποψη, αλλά για τη ζωή μου», ήταν η αποστομωτική απάντηση του στελέχους στου ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ.
Ειδικότερα, ο βουλευτής της Ελληνικής Λύσης κρατούσε μία φωτογραφία από αφίσα που έδειχνε ένα ζευγάρι γκέι ανδρών και το παιδί τους. «Αυτό δεν είναι δυνατόν να είναι πρότυπο για την ελληνική οικογένεια» προκαλώντας την άμεση αντίδραση του υποψήφιου βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Στέφανου Κασελάκη.
Στην ερώτηση του κ. Κασσελάκη για ποιο λόγο τον ενοχλεί και αν προσωπικά τον έχει επηρεάσει με κάποιο τρόπο, ο κ. Σαράκης απάντησε πως «έχετε τις απόψεις σας, αλλά σεβαστείτε και τη δική μου».
«Δεν πρόκειται για άποψη, αλλά για τη ζωή μου», ήταν η αποστομωτική απάντηση του στελέχους στου ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ.
Δείτε την ανάρτηση:
«The pursuit of Happiness» (Declaration of Independence)
Κάθε ΛΟΑΤΚΙ, κάθε AMEA, κάθε ευάλωτος, περιθωριοποιημένος ή πρόσφυγας, που από χθες ανησυχεί ή/και φοβάται από την άνοδο της Ακροδεξιάς και τις θέσεις που θέλει να επιβάλει (μια μικρή γεύση στο video), πρέπει να γνωρίζει… pic.twitter.com/0uNGGFskaq
— Stefanos Kasselakis – Στέφανος Κασσελάκης (@StefanosNY) June 26, 2023
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις