![Καίτη Γαρμπή: Ξέσπασε για τις εικόνες με το μουλάρι στην Ύδρα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/08/22222.jpg)
Καίτη Γαρμπή: Ξέσπασε για τις εικόνες με το μουλάρι στην Ύδρα
«Ύδρα, το νησί της αριστοκρατίας και των γαϊδουριών» έγραψε μεταξύ άλλων η Καίτη Γαρμπή
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
Την έντονη ενόχλησή για τις ντροπιαστικές εικόνες με το μουλάρι να κουβαλά ψυγείο στην Ύδρα, οι οποίες κάνουν τις τελευταίες ημέρες τον γύρο του διαδικτύου σχολίασε η Καίτη Γαρμπή.
Η τραγουδίστρια, η οποία είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη όσον αφορά στα κοινωνικά ζητήματα, τοποθετήθηκε μέσα από το Twitter και σχολίασε τις εν λόγω εικόνες χρησιμοποιώντας μάλιστα πολύ σκληρή γλώσσα.
«Ύδρα, το νησί της αριστοκρατίας και των γαϊδουριών! Φτου σας!» έγραψε σε έντονο ύφος η Καίτη Γαρμπή, αναρτώντας τη χαρακτηριστική φωτογραφία με το γαϊδουράκι στο κοσμοπολίτικο νησί του Αργοσαρωνικού.
Δείτε την ανάρτηση της Κάιτης Γαρμπή
Ύδρα, το νησί της αριστοκρατίας και των γαϊδουριών! Φτου σας!!! pic.twitter.com/wgAADsiR8o
— Καίτη Γαρμπή (@KaitiGarbi) August 3, 2023
Η απάντηση του δημάρχου Ύδρας για τις ντροπιαστικές εικόνες
Υπενθυμίζεται πως μιλώντας στο in ο δήμαρχος Ύδρας, Γιώργος Κουκουδάκης, προσπάθησε να υπερασπιστεί το νησί του, αποκαλύπτοντας παράλληλα τις πραγματικές αιτίες πίσω από τις ντροπιαστικές αυτές εικόνες.
«Είναι κάτι το οποίο γίνεται τα τελευταία 200 χρόνια. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος μεταφοράς στο νησί. Απαγορεύονται αυτοκίνητα και μοτοποδήλατα στο νησί. Η Ύδρα είναι ένας διατηρητέος οικισμός και για να βάψεις ένα παράθυρο χρειάζεσαι άδεια. Άμα σταματήσουν να δουλεύουν τα ζώα σταματάει η ζωή στην Ύδρα. Εκτός αν γίνει μια άλλη νομοθεσία και μας επιτρέψει να χρησιμοποιήσουμε άλλα μέσα μεταφοράς στο νησί» είπε μεταξύ άλλων ο κ. Κουκουδάκης στο in.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις