Ολυμπιακός: Δημιούργησε τμήμα τένις
Επικεφαλής ο Θοδωρής Αγγελίνος, ενώ οι Ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν συνεργασία και με τον προπονητή Αντισφαίρισης Α’ κατηγορίας της Γ.Γ.Α., Γιώργο Σταμούλο.
Spotlight
-
Σοκάρει η πρωταθλήτρια ενόργανης για τον προπονητή - Μου έλεγε είμαι ο άντρας και ο γκόμενός σου
-
Το Llama 3.1 της Meta Platforms, σφήνα στα μοντέλα ΑΙ των OpenAI και Google
-
Ο Τραμπ απαιτεί οι ΗΠΑ να «σβήσουν» το Ιράν από τον χάρτη αν δολοφονηθεί
-
«Τον ΣΥΡΙΖΑ δεν τον χαρίζω σε κανέναν», ήταν στημένο, το μήνυμα Πολάκη μετά τη διαγραφή
Τη δημιουργία αγωνιστικού τμήματος τένις ανακοίνωσε ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός.
Επικεφαλής είναι ο Θοδωρής Αγγελίνος, ο οποίος υπήρξε σπουδαίος τενίστας, με τους Ερυθρόλευκους μάλιστα να ξεκινούν επίσης συνεργασία με τον προπονητή Αντισφαίρισης Α’ κατηγορίας της Γ.Γ.Α., Γιώργο Σταμούλο.
Οι δύο άνδρες θα έχουν την επίβλεψη του Αγωνιστικού τμήματος, το οποίο ξεκινά την λειτουργία του από την Δευτέρα 4/9, στις εγκαταστάσεις αντισφαίρισης του Ολυμπιακού, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
Η σχετική ανακοίνωση:
Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την δημιουργία Αγωνιστικού Τμήματος Αντισφαίρισης. Η έναρξη λειτουργίας του συγκεκριμένου τμήματος, αντιπροσωπεύει μια νέα αφετηρία για τον σύλλογο και υπόσχεται μια συναρπαστική πορεία στον χώρο του αθλήματος.
Στόχος του Ολυμπιακού, είναι να κορυφώσει τη δυναμική που έχουν οι Ακαδημίες του, δίνοντας στους αθλητές του, την δυνατότητα να αγωνιστούν και να διεκδικήσουν τους στόχους τους τόσο σε Πανελλήνιο, όσο και σε Διεθνές επίπεδο.
Σε αυτό το πλαίσιο εντάσσεται και η έναρξη της συνεργασίας του συνδέσμου μας, με τον καταξιωμένο προπονητή Αντισφαίρισης Α’ κατηγορίας της Γ.Γ.Α., κ. Γιώργο Σταμούλο, ο οποίος έχει αναδείξει σπουδαίους αθλητές και αθλήτριες.
Μαζί με τον επικεφαλής του τμήματος Αντισφαίρισης του Ολυμπιακού, κ. Θοδωρή Αγγελίνο, θα έχουν την γενική επίβλεψη του Αγωνιστικού τμήματος, το οποίο ξεκινά την λειτουργία του από την Δευτέρα 4/9, στις εγκαταστάσεις αντισφαίρισης του Ολυμπιακού, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
Περισσότερες πληροφορίες και εγγραφές στο 6944625826».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις