![Άρης: Ψάχνει νίκη ηρεμίας στην επιστροφή του Μάντζιου](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/09/Mantzios-1.png)
Άρης: Ψάχνει νίκη ηρεμίας στην επιστροφή του Μάντζιου
Μονόδρομος η επικράτηση στο σημερινό (3/9, 20.00) παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης στο Κλεάνθης Βικελίδης για τους κιτρινόμαυρους, ενώ ο Έλληνας τεχνικός θα καθίσει και πάλι στον πάγκο τους μετά από ενάμιση, χρόνο, περίπου.
Spotlight
-
Τα ανάπηρα ζώα μπορούν να ζήσουν μια ζωή με αξιοπρέπεια – Τα ειδικά σχεδιασμένα αμαξίδια
-
Οδηγίες... επιβίωσης από τον καύσωνα
-
«Δεν θα τραγουδούσα ποτέ μπροστά στη φωτογραφία ενός σφαγέα των Ελλήνων» - Η Βανδή απαντά για την αφίσα του Κεμάλ
-
Στο νοσοκομείο 17χρονος έπειτα από επίθεση εναντίον του με αιχμηρό αντικείμενο
Ο Άρης υποδέχεται σήμερα (3/9, 20.00) τον Αστέρα Τρίπολης στο Κλεάνθης Βικελίδης χωρίς να έχει το παραμικρό περιθώριο για απώλειες, ενώ σημείο αναφοράς είναι και η επιστροφή του Άκη Μάντζιου στον πάγκο του, μετά από ενάμιση χρόνο, περίπου.
Το τελευταίο παιχνίδι του Έλληνα τεχνικού, στην προηγούμενη θητεία του, ήταν η εκτός έδρας ήττα, με 2-0, από τον ΠΑΣ Γιάννινα, στις 14 Φεβρουαρίου του 2022. Ο Άρης χρειάζεται σήμερα τη νίκη, που θα του δώσει ηρεμία και την ευκαιρία να δουλέψει υπό καλύτερες συνθήκες, στο διάστημα της διακοπής του πρωταθλήματος.
Ο Μάντζιος αναμένεται να παρατάξει την ομάδα του με σύστημα 4-2-3-1 και τερματοφύλακα τον Χουτεσιώτη. Οι Μοντόγια και Οντουμπάζιο διεκδικούν τη θέση στο δεξί άκρο της αμυντικής γραμμής, ο Φεράρι θα καλύψει το αριστερό, ενώ Φαμπιάνο και Μπράμπετς θα είναι το κεντρικό δίδυμο.
Οι Ντουκουρέ και Τζούρασεκ θα αγωνιστούν στα αμυντικά χαφ, ενώ μπροστά τους θα παίξει ο Νταρίντα. Ο Κάρλσον θα ξεκινήσει στην δεξιά πλευρά της μεσαίας γραμμής, ο Μενέντες στην αριστερή (εκτός αν γίνει κάποια έκπληξη με έναν εκ των Σαμόρα ή Παναγίδη) και ο Μορόν θα αγωνιστεί στην κορυφή της επίθεσης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις