Χάντερ – Σάκκαρη 0-2: Άνετη και ωραία η Μαρία στον 3ο γύρο
Μια καλή μέρα στο… γραφείο για τη Μαρία Σάκκαρη που επικράτησε της Στορμ Χάντερ με 2-0 σετ και πήρε την πρόκριση για τον 3ο γύρο του τουρνουά της Γουαδαλαχάρα.
Spotlight
-
Υπήρξε σχέδιο δολοφονίας του Τραμπ από το Ιράν, μεταδίδει το CNN
-
Οι 8 περιοχές που θα πιάσουν 43άρια τις επόμενες μέρες - Έως πότε θα διαρκέσει ο καύσωνας
-
Μοντέλο του OnlyFans λανσάρει το δικό της κρασί – Ως «icon» της ποδολαγνείας πατάει η ίδια τα σταφύλια
-
Ο «Χάτσικο» της Ελλάδας – Σκύλος περιμένει έξω από νοσοκομείο στα Τρίκαλα τον ιδιοκτήτη του που πέθανε
Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η Μαρία Σάκκαρη επιβλήθηκε της Στορμ Χάντερ με 2-0 σετ (2-6, 4-6), παίρνοντας έτσι την πρόκριση για τον 3ο γύρο στο τουρνουά της Γουαδαλαχάρα στο Μεξικό όπου παίρνει μέρος αυτή την εβδομάδα.
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα (πέραν ενός σημείου στο δεύτερο σετ) απέναντι στην Αυστραλή αντίπαλό της, φτάνοντας ουσιαστικά άνετα στην επικράτηση, που της δίνει τη δυνατότητα να συνεχίσει όσο πιο μακριά μπορεί στο εν λόγω Όπεν.
Ιδανικό ξεκίνημα στον αγώνα για τη Σάκκαρη που έχοντας υπομονή μπόρεσε να φτάσει γρήγορα στο 3-0, παίρνοντας ένα καλό προβάδισμα. Το οποίο και διατήρησε, αφού η Χάντερ δεν μπόρεσε να αντιδράσει, με την Ελληνίδα να φτάνει στο 6-2 στα γκέιμ κάνοντας το 1-0 σετ.
Ιδανικό ξεκίνημα στον αγώνα για τη Σάκκαρη
Το δεύτερο σετ ήταν περίεργο για τη Μαρία. Η Αυστραλή μπήκε καλύτερα και με το μοναδικό της μπρέικ στον αγώνα έφτασε στο 2-0. Η Σάκκαρη μείωσε σε 2-1, όμως η Χάντερ βρέθηκε στο 4-2, όντας μάλιστα και 30-0 στο έβδομο γκέιμ.
Κάπου εκεί η Μαρία πήρε… μπρος και με οκτώ σερί πόντους έκανε την ανατροπή, ενώ έπειτα πήρε ένα επιβλητικό love game για το 4-4. Η Ελληνίδα από εκεί και πέρα ήταν ασταμάτητη, έχοντας την ψυχολογία με το μέρος της, παίρνοντας και τα άλλα δύο γκέιμ για το 6-4 και το τελικό 2-0 στα σετ.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις