Τρίτη 30 Ιουλίου 2024
Το γκολ του Σάλαι που άνοιξε το σκορ για τη Φράιμπουργκ (vid)

Δείτε το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ η Φράιμπουργκ επί του Ολυμπιακού στο «Καραϊσκάκης» με τον Ρόλαντ Σάλαι, για το 0-1.

Ο Ρόλαντ Σάλαι εκμεταλλεύτηκε το τεράστιο λάθος του Φρέιρε, στην προσπάθεια του Αργεντίνου να γυρίσει τη μπάλα προς τον Πασχαλάκη, με τον Ούγγρο επιθετικό να εκτελεί από πλάγια θέση σε τετ α τετ τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού για το 0-1 της Φράιμπουργκ.

Κόντρα στη ροή του αγώνα και ενώ ο Ολυμπιακός είχε την κατοχή και μεγάλη φάση με τον Ελ Κααμπί στο 6ο λεπτό, ένα λάθος από τον στόπερ του έδωσε τη δυνατότητα στους Γερμανούς να προηγηθούν στο «Καραϊσκάκης».

Δείτε το γκολ του Σάλαι για το 0-1 της Φράιμπουργκ:

Παρίσι 2024: Αθλητής έχασε τον αγώνα του επειδή καθυστέρησε το λεωφορείο

Αθλητής πήρε κανονικά το λεωφορείο για να πάει στον αγώνα του, αλλά ο οδηγός δεν ακολούθησε το συνηθισμένο δρόμο με αποτέλεσμα να χαθεί και να καθυστερήσει.