Ούτε η αλλαγή προπονητή δεν κατάφερε να διορθώσει τα πράγματα στην ομάδα της Λιόν, καθώς γνώρισε νέα ήττα, αυτή την φορά από την Ρεμς με 2-0 στο «Ογκούστ Ντελόν» στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο (45+1′, 71′), η ομάδα του Γουίλιαμ Στιλ επικράτησε της Λιόν με 2-0 και πανηγύρισε την 4η της νίκη στο πρωτάθλημα, την ίδια στιγμή που η ομάδα του Φάμπιο Γκρόσο ψάχνει το πρώτο της τρίποντο, ούσα ουραγός της Ligue 1 με 2 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πάνε στην ανάπαυλα μπροστά στο σκορ, καθώς στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Μουνέτσι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο μία σέντρα στην περιοχή της Λιόν και κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έψαξαν την ισοφάριση ωστόσο στο 71ο λεπτό ο αρχηγός της Ρεμς, Αμπντελχαμίντ, πήρε το «ριμπάουντ» και έστελει την μπάλα στα δίχτυα, κλειδώνοτας έτσι το τρίποντο για την ομάδα του.