![Συγκίνηση στο Nick Galis Hall για τον Γιάννη Ιωαννίδη - «Μπορεί να έφυγε αλλά θα ζει πάντα εδώ»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/10/MAK_2315-1.jpg)
Συγκίνηση στο Nick Galis Hall για τον Γιάννη Ιωαννίδη – «Μπορεί να έφυγε αλλά θα ζει πάντα εδώ»
Οι οπαδοί του Άρη χειροκρότησαν παρατεταμένα τον Ξανθό και τήρησαν ενός λεπτού σιγή
Spotlight
-
Όταν o Τραμπ αρνήθηκε να ανοίξει τα αρχεία της δολοφονίας... Κένεντι
-
Τι θα γίνει με τις φορολογικές δηλώσεις – Στα «χαρακώματα» λογιστές – ΥΠΟΙΚ για παράταση της διαδικασίας
-
Οι τραγικές, τελευταίες ημέρες της Billie Holiday - «Προσπάθησα να κόψω αλλά δε μπορώ»
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
Κλίμα συγκίνησης για την απώλεια του Γιάννη Ιωαννίδη επικράτησε κατά τη διάρκεια του αγώνα του Άρη με τη Γκραν Κανάρια, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Eurocup, στην ευρωπαϊκή επιστροφή της ομάδας της Θεσσαλονίκης.
Παρατεταμένο χειροκρότημα για τον Ξανθό
![Μπορεί να είναι εικόνα 15 άτομα, άτομα που παίζουν μπάσκετ, φανέλα μπάσκετ και κείμενο](https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/386587048_829294799199849_2669592477207188322_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=49d041&_nc_ohc=EdsrQvzhUnMAX8rZcjb&_nc_oc=AQl5F3msDGEdKD6asXzjUYY_pgQZ_Ad-mTIHkrVWvKMgjTRItmbCRr72T1aYbyKP21o&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=00_AfAoTavptcQHwBtSMdDKH2oECcZj9NEwuNbH8SWjGw27xw&oe=6522C43E)
Πριν την έναρξη του αγώνα ο εκφωνητής του Nick Galis Hall είπε δια μικροφώνου: «Μπορεί να έφυγε αλλά θα ζει πάντα εδώ, ήταν νικητής, ο δικός μας άνθρωπος, ο δικός μας ξανθός». Οι οπαδοί των κιτρινόμαυρων χειροκρότησαν παρατεταμένα τον Ξανθό του ελληνικού μπάσκετ, που διετέλεσε παίχτης και φυσικά προπονητής του Άρη την εποχή της «Αυτοκρατορίας».
Ακολούθως τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του εκλιπόντος.
Η ΚΑΕ Άρης νωρίτερα σε ανακοίνωσή της ανέφερε μεταξύ άλλων πως «σήμερα δε θρηνούμε απλά την απώλεια ενός μέλους της οικογένειας του Άρη. Σήμερα θρηνούμε την απώλεια του Γιάννη Ιωαννίδη. Ο Άρης δε θα ήταν αυτός που είναι χωρίς εσένα. Ο ΑΡΗΣ δεν είναι και δε θα είναι αυτός που είναι χωρίς εσένα. Αλλά μην ανησυχείς… Η παρακαταθήκη που άφησες θα είναι ζωντανή στους αιώνες των αιώνων. Ο Άρης που έβαλε το μπάσκετ στα σπίτια όλης της Ελλάδας, ο Άρης που ένωσε όλη την Ελλάδα, ο Άρης που έκλεινε μαγαζιά, κινηματογράφους και θέατρα απ’ άκρη σ’ άκρη της χώρας κάθε Πέμπτη, είναι ο δικός σου Άρης. Το δικό σου δημιούργημα»
Δείτε βίντεο:
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις