![Άλλαξε μορφή το γήπεδο ποδοσφαίρου του Χολαργού](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/10/387121946_10161242308426941_7009155022270721244_n.jpg)
Άλλαξε μορφή το γήπεδο ποδοσφαίρου του Χολαργού
Μετά το ιστορικό γήπεδο της οδού Κύπρου στου Παπάγου, σειρά πήρε το γήπεδο ποδοσφαίρου του Χολαργού.
Spotlight
-
Αστροναύτης επέστρεψε από το Διάστημα, συγκλονισμένος με αυτό που «δεν έπρεπε να αντικρίσει»
-
Συρεγγέλα: Μία ειλικρινής συγγνώμη σημαίνει και διαγραφή του Πολάκη – Τι είπε στον Κασσελάκη
-
Τη συνέλαβαν τη μέρα του γάμου της για φόνο - Πόζαρε με το νυφικό και χειροπέδες
-
Πανικός στην Καστοριά - Αρκούδα έκοβε βόλτες στο κέντρο του Άργους Ορεστικού
Συνεχίζονται τα έργα αναβάθμισης των αθλητικών εγκαταστάσεων του Δήμου Παπάγου – Χολαργού. Μετά το ιστορικό γήπεδο της οδού Κύπρου που εκσυχγρονίστηκε, σειρά πήρε το γήπεδο ποδοσφαίρου του Χολαργού.
Ειδικότερα, τοποθετήθηκε νέος χλοοτάπητας μετά από σχεδόν 20 χρόνια, γεγονός που χαιρετίστηκε από ομάδες και συλλόγους της ευρύτερης περιοχής.
Το ανανεωμένο γήπεδο ποδοσφαίρου παραδόθηκε στις ομάδες Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού 1947 και ΑΠΟ Άρης Χολαργού 1966 .
Σύμφωνα με την σχετική ενημέρωση τοποθετήθηκε νέος χλοοτάπητας ποδοσφαιρικής επιφάνειας τελευταίας γενιάς, πλήρως εναρμονισμένο με τις προδιαγραφές της FIFA και πλήρως πιστοποιημένο σύμφωνα με τα προγράμματα FIFA QUALITY & FIFA QUALITY PRO.
Στο γήπεδο του Χολαργού τοποθετήθηκε επίσης νέος αθλητικός εξοπλισμός και έγινε εγκατάσταση νέου αντλητικού συστήματος για την ορθή συντήρηση του χλοοτάπητα.
Το έργο κόστους 784.988,82 ευρώ χρηματοδοτήθηκε από την Περιφέρεια Αττικής κατά 700.000 και το υπόλοιπο ποσό καλύφθηκε από τον Δήμο Παπάγου – Χολαργού.
250 μικρά και μεγαλύτερα έργα
Είμαστε περήφανοι για τα έργα μας στο χώρο του αθλητισμού και όλες οι αθλητικές εγκαταστάσεις έχουν αναβαθμιστεί και έχουν δημιουργηθεί νέες, είπε κατά την παράδοση του έργου απευθυνόμενος προς τους παρευρισκομένους, ο Δήμαρχος Παπάγου – Χολαργού, Ηλίας Αποστολόπουλος και επισήμανε πως θα συνεχιστεί η αναβάθμιση των αθλητικών χώρων προς όφελος των παιδιών και των αθλητών του Δήμου. Δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει όσους συνέβαλλαν στην ολοκλήρωση του έργου μεταξύ των οποίων και στελέχη του Δήμου.
Η αναβάθμιση των αθλητικών εγκαταστάσεων είναι μέρος των 250 μικρών και μεγάλων έργων που έγιναν από την δημοτική αρχή την τετραετία αυτή, Μάλιστα, ο αριθμός αυτός κατατάσσει τον Δήμο Παπάγου – Χολαργού ανάμεσα στους πρώτους Δήμους της χώρας που υλοποίησαν τόσα πολλά έργα σε μια τετραετία που σημαδεύτηκε από την υγειονομική και ενεργειακή κρίση.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις