![Τρίτη χειρότερη επιθετική επίδοση του Ολυμπιακού στην Euroleague](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/10/6000970.jpg)
Τρίτη χειρότερη επιθετική επίδοση του Ολυμπιακού στην Euroleague
Χωρίς επίθεση δεν νικάς στην Euroleague.
Spotlight
-
Παραμένει στη φυλακή ο Ηλίας Κασιδιάρης – Απορρίφθηκε το αίτημα αποφυλάκισης
-
Άγριο επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη - Ομάδα ανδρών ξυλοφόρτωσε ζευγάρι και τους έσπασε το μαγαζί
-
Ανορθόδοξες συμβουλές για να «ξεγελάσουμε» τη ζέστη
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
Με 53 πόντους στην Euroleague, σίγουρα κερδίζεις εύκολα στο ημίχρονο. Είναι απίθανο όμως να νικήσεις ολόκληρο παιχνίδι. Καθόλου παράξενο λοιπόν ότι με αυτή την παραγωγή στην επίθεση ο Ολυμπιακός του Γιώργου Μπαρτζώκα γνώρισε την ήττα απόψε στο Μιλάνο (65-53).
Έβαλε ο δευτεραθλητής Ευρώπης μόλις 21 πόντους σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο και για ένα καλάθι δεν ισοφάρισε το αρνητικό ρεκόρ της ιστορίας του στη διοργάνωση (συμπτωματικά πάλι με αντίπαλο τη Μιλάνο, τη σεζόν 2013-2014 χάνοντας εκείνο το ματς με 81-51). Τελικά οι 53 στο σύνολο ισοφάρισαν την τρίτη χειρότερη επίδοση του σε μια βραδιά στη Euroleague.
Το φοβερό είναι ότι σχεδόν τους μισούς (14 και 12) τους έβαλαν ο Μιλουτίνοφ με τον Γουόκαπ που για άλλο ένα βράδυ έμεινε στο παρκέ πάνω από 30΄. Έβαλαν 26 οι δυο τους και οι άλλοι εννέα συμπαίκτες τους που αγωνίστηκαν (δεν έπαιξε ο Τανούλης) έβαλαν 27!
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις