Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2024
Βολουντάρι-ΑΕΚ 3-0: Αποκλείστηκε η «Ένωση»

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-0 σετ από τη Βολουντάρι στη Ρουμανία και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Challenge Cup.

Πρόωρο αποκλεισμό γνώρισε η ΑΕΚ στο Challenge Cup Γυναικών. Μετά την εντός έδρας ήττα με 3-2 από την Βολουντάρι, η Ένωση ηττήθηκε απόψε και στη Ρουμανία, αυτή τη φορά με 3-0.

Η ελληνική ομάδα έχασε την επαφή στο σκορ στο πρώτο σετ (15-10), οι γηπεδούχες κατάφεραν να διαχειριστούν με άνεση το προβάδισμα και να φτάσουν στο 1-0 με 25-21.

Στο δεύτερο σετ η ΑΕΚ προσπάθησε έπαθε το ίδιο μετά τα μισά του, η Βολουντάρι πέρασε με τέσσερις πόντους (20-16) κι έφτασε στο 25-20.

Η ομάδα του Γιουνούς Οτσάλ δέχθηκε νέα ανατροπή με τον ίδιο τρόπο στο τρίτο σετ (15-13) κι έκτοτε δεν κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι.

Πλέον, οι «κιτρινόμαυρες» στρέφουν την προσοχή τους στο ελληνικό πρωτάθλημα, που ξεκινά το Σάββατο 21 Οκτωβρίου.

Τα σετ: 25-21, 25-20, 25-18