![Ολοκληρώθηκε τμήμα ποδηλατόδρoμου στην Λάρισα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/10/231019-vyzantioy-1.jpg)
Ολοκληρώθηκε τμήμα ποδηλατόδρoμου στην Λάρισα
Η αστική παρέμβαση στη Λάρισα προβλέπει την συνολική ανάπλαση οδών της πόλης.
Spotlight
-
Αποκάλυψη in: Φωτογραφίες του 54χρονου τοπογράφου και του σημείου της δολοφονίας στο Ψυχικό είχε στο κινητό του ο 44χρονος
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Αλλάζει όψη και χρήσεις δρόμος στη Λάρισα στα πλαίσια μιας συνολικής ανάπλασης που εξελίσσεται. Μάλιστα, στην κυκλοφορία από τον Δήμο Λαρισαίων, δόθηκε το πρώτο ανακατασκευασμένο τμήμα της οδου Βυζαντίου, στο τμήμα από 23ης Οκτωβρίου έως Λουκιανού, μετά την κατασκευή των πεζοδρομίων και του ποδηλατόδρομου, την ολική ασφαλτόστρωση και την τοποθέτηση οριζόντιας και κατακόρυφης σήμανσης και διαγράμμισης.
Σύμφωνα με την σχετική ενημέρωση, από σήμερα Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023, οι εργασίες θα συνεχιστούν στο επόμενο τμήμα της οδού Βυζαντίου (από την οδό Λουκιανού έως την οδό Κουτσούμπα) και στην οδό Λουκιανού (από την οδό Βυζαντίου έως την οδό Χατζηζωγίδου).
Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/10/231019-vyzantioy-2-600x337.jpg)
Για το λόγο αυτό θα εφαρμοστούν θα εφαρμοστούν προσωρινές κυκλοφοριακές ρυθμίσεις με ολικό αποκλεισμό της κυκλοφορίας και της στάθμευσης των οχημάτων στην οδό Βυζαντίου (από Λουκιανού έως Χατζηζωγίδου-Κουτσούμπα) και στην οδό Λουκιανού (από Βυζαντίου έως Χατζηζωγίδου) από σήμερα Πέμπτη 19 Οκτωβρίου έως και την Δευτέρα 1η Ιανουαρίου και καθ’ όλο το 24ωρο.
Οι συμβολές των οδών Λουκιανού με Βυζαντίου και Λουκιανού με Χατζηζωγίδου θα παραμείνουν ανοικτές στην κυκλοφορία κατά την εκτέλεση των παραπάνω εργασιών.
Κατά τη διάρκεια των εργασιών στις οδούς Βυζαντίου και Λουκιανού, η κυκλοφορία των οχημάτων θα διεξάγεται σύμφωνα με τις προβλεπόμενες πληροφοριακές και ρυθμιστικές πινακίδες.
Οι εργασίες εντάσσονται στο μεγάλο έργο του Δήμου Λαρισαίων για την ανακατασκευής της οδού Αιόλου και άλλων δρόμων, το οποίο χρηματοδοτείται από το ΕΣΠΑ Θεσσαλίας.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις