![Απαλλαγή πλημμυροπαθών στο Δήμο Τρικκαίων από τα τέλη ύδρευσης - αποχέτευσης](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/11/deyat-antliostasio1-979x768.jpg)
Απαλλαγή πλημμυροπαθών στο Δήμο Τρικκαίων από τα τέλη ύδρευσης – αποχέτευσης
Η ΔΕΥΑΤ υλοποιεί την απόφαση για απαλλαγή τελών από πλημμυροπαθείς.
Spotlight
-
Η ανατριχιαστική στιγμή που αφήνει την αρραβωνιαστικιά του να πεθάνει μετά το μοιραίο τροχαίο
-
Αναγκαστική προσγείωση για αεροσκάφος στο Ηράκλειο - Επιβάτες αναζητούσαν αλκοόλ και αντέδρασαν επιθετικά
-
ΠΑΣΟΚ: Το αφήγημα των 8 διεκδικητών της προεδρικής κούρσας
-
Ταυτοποιήθηκαν δύο από τους τέσσερις δράστες της επίθεσης σε οικογένεια τουριστών στο Ηράκλειο
Δράση ενίσχυσης των πλημμυροπαθών υλοποιεί η δημοτική επιχείρηση ύδρευσης αποχέτευσης του Δήμου Τρικκαίων, προκειμένου να συμβάλλει από την δική της πλευρά στην ανακούφιση των ανθρώπων που είδαν τις περιουσίες τους να καταστρέφονται από την πρόσφατη επέλαση των ακραίων καιρικών φαινομένων στην περιοχή.
Η ανακοίνωση της δημοτικής επιχείρησης σχετικά με την απαλλαγή των πλημμυροπαθών από τα τέλη ύδρευσης και αποχέτευσης αναφέρει συγκεκριμένα τα εξής:
Τι αναφέρει η Δημοτική Επιχείρηση
«Η ΔΕΥΑΤ, υλοποιώντας τις εξαγγελίες του Δημάρχου περί απαλλαγής από την πληρωμή των τελών ύδρευσης – αποχέτευσης του διμήνου Σεπτεμβρίου – Οκτωβρίου 2023 των συμπολιτών μας που έτυχαν αποζημίωσης από τους κρατικούς φορείς, καλεί τους δημότες να προσκομίσουν ή να «ανεβάσουν» στην ιστοσελίδα της ΔΕΥΑΤ (www.deyat.gr), τα κάτωθι δικαιολογητικά:
- Λογαριασμός νερού (με τα στοιχεία του πλήρως ενημερωμένα και κυρίως ΑΦΜ και τηλέφωνο)
- Εκτυπωμένο μήνυμα από την ΑΑΔΕ (το οποίο μπορεί να αναζητηθεί με τους κωδικούς TAXIS) μέσω του οποίου πιστοποιείται η αποζημίωση που έλαβε ο δικαιούχος και το ΑΦΜ του.
Στις περιπτώσεις που ο ΑΦΜ του ωφελουμένου είναι διαφορετικός από αυτόν που είναι δηλωμένος στον λογαριασμό του νερού, πρέπει να υποβληθεί επί πλέον εκκαθαριστικό φορολογικής δήλωσης όταν πρόκειται για συζύγους ή πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, όταν πρόκειται για γονείς – τέκνα».
Η ενέργεια αυτή είναι συνέχεια των άλλων δράσεων που πραγματοποιούνται στο Δήμο Τρικκαίων για τους πλημμυροπαθείς.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις