![Γιατί ο Δημήτρης Πιατάς απέχει από την τηλεόραση](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/11/DIMITRIS-PIATAS.jpg)
Γιατί ο Δημήτρης Πιατάς απέχει από την τηλεόραση
Ο αγαπημένος ηθοποιός Δημήτρης Πιατάς μίλησε για το νέο επαγγελματικό βήμα του ως καλλιτεχνικός διευθυντής και εξηγεί τον λόγο που έχει επιλέξει να απέχει από την τηλεόραση.
Spotlight
-
Η «απάντηση» της φον ντερ Λάιεν στην απόφαση του δικαστηρίου για τα εμβόλια του κορονοϊού
-
Καυγάς Γεωργιάδη - Πολάκη στη Βουλή: «Τέτοιος δειλός ήσουν πάντα, φύγε, ουστ» - «Να ανακαλέσεις»
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
Ο Δημήτρης Πιατάς μίλησε στο «MEGA Καλημέρα» για την προσωπική διαμαρτυρία με την αποχή του από την τηλεόραση, το ΔΗΠΕΘΕ βόλου και τις γυναίκες της ζωής του.
Ο αγαπημένος ηθοποιός μίλησε για το νέο επαγγελματικό βήμα του ως καλλιτεχνικός διευθυντής.
«Με διακατέχει ένα δέος που είμαι για πρώτη φορά καλλιτεχνικός διευθυντής στο ΔΗΠΕΘΕ Βόλου. Ο Βόλος είναι μία αγαπημένη πόλη, δεν είμαι τουρίστας εδώ η απλός επισκέπτης, είμαι ένας θιασώτης. Το θέατρο ονομάστηκε “Βαγγέλης Παπαθανασίου” και ετοιμάζομαι για τα εγκαίνιά του», είπε αρχικά ο Δημήτρης Πιατάς.
Για την αποχή του από την τηλεόραση τόνισε: «Είναι μία πράξη προσωπικής μου διαμαρτυρίας, η αποχή μου από την τηλεόραση. Δεν απουσιάζω εγώ από την τηλεόραση, η τηλεόραση απουσιάζει από έμενα. Δεν αισθάνομαι ενοχές που δεν δουλεύω στην τηλεόραση. Έναν ηθοποιό χωρίς ταλέντο τον αντιμετωπίζω με απέραντο σεβασμό».
Για τις γυναίκες της ζωής του, ο Δημήτρης Πιατάς παραδέχθηκε πως, «περιβάλλομαι από γυναίκες στη ζωή μου, έχω μία υπέροχη σύντροφο, δυο υπέροχες κόρες και μία υπέροχη εγγονή. Η εγγονή μου ανακάλυψε ότι ο πάππους της, που της λέει παραμύθια, είμαι εγώ στη Φρουτοπία. Σαν μπαμπάς δεν ήμουν αυστηρός, ούτε και στην προσωπική μου ζωή. Η πιο δύσκολη στιγμή στη ζωή μου ήταν όταν έχασα τα αγαπημένα μου πρόσωπα. Τα αγαπημένα μου πρόσωπα έχουν πάει ταξίδι “θα έρθουν ή θα πάω εγώ”».
«Όταν πέθανε ο Βλάσης Μπονάτσος… »
Μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στον αείμνηστο Βλάσση Μπονάτσο και στην Αλίκη Βουγιουκλάκη.
«Ο Βλάσσης Μπονάτσος ήταν η χαρά της ζωής θα ξανά έρθει. Όταν πέθανε ο Βλάσης Μπονάτσος το αισθάνθηκα. Με τους φίλους μου είμαι εκεί μέχρι το τέλος. Η Αλίκη Βουγιουκλάκη ήταν μία σταρ. Δεν υπάρχει άλλη σαν την Αλίκη. Δεν επέτρεψα ποτέ στη δημοσιότητα να με πνίξει», τόνισε κλείνοντας ο Δημήτρης Πιατάς.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις