![Νίκες για Μπόρνμουθ (3-0) και Λούτον (2-3)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/12/Bourn-e1703611952391.png)
Νίκες για Μπόρνμουθ (3-0) και Λούτον (2-3)
Την ξέφρενη πορεία της συνεχίζει η Μπόρνμουθ η οποία αυτή την φορά επικράτησε εντός έδρας με 3-0 επί της Φούλαμ. Τρελό ματς με νικήτρια την Λούτον στο Σέφλιντ (2-3).
Spotlight
-
Υπέρ «Πρώτου Θέματος» ως εκπρόσωπος ο Π. Μαρινάκης στην κόντρα με Κασσελάκη – «Χαμηλό επίπεδο αντίληψης», λέει ο ΣΥΡΙΖΑ
-
Γνωστή ηθοποιός διέσπειρε τον κορονοϊό σε νοσοκομείο της Αττικής -«Έκανε βόλτες στις κλινικές με τον διοικητή»
-
Πρόζα και μαρτίνι - Το Παρίσι μέσα από τα στέκια του Χέμινγουεϊ
-
Άγριο ξύλο μεταξύ βουλευτών στην τουρκική Εθνοσυνέλευση - Βίντεο
Σε υψηλές πτήσεις συνεχίζει η Μπόρνμουθ…
Τα «κεράσια» αυτή την φορά επικράτησαν εντός έδρας με 3-0 επί της Φούλαμ, πετυχαίνοντας έτσι την τέταρτη διαδοχική νίκη τους.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 44′ με τον Κλάιφερτ. Στο 60′ ο Σολάνκε έκανε το 2-0 από τα 11 βήματα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 90+3′ ο Σινιστέρα με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής.
Άλμα παραμονής από Λούτον
Μια τεράστιας σημασίας νίκη πήρε η Λούτον η οποία απέδρασε με την νίκη με 3-2 από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17′ με το σουτ του Ντάουτι.
Με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα. Η Σέφιλντ έφτασε στην ολική ανατροπή στο 68′ με τον Αχμέντχοντζιτς να κάνει το 2-1.
Η Λούτον ισοφάρισε στο 78΄ όταν ο Ρόμπινσον άθελα του έβαλε αυτογκόλ και στο 82′ ήταν η σειρά του Σλιμανέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για το τελικό 2-3.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις