![Επέστρεψε στον Ολυμπιακό ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/02/4411624.jpg)
Επέστρεψε στον Ολυμπιακό ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς
Ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς αναλαμβάνει χρέη Αθλητικού Διευθυντή.
Spotlight
-
Επικρίσεις από την Κομισιόν για την κατάσταση του Κράτους Δικαίου στην Ελλάδα
-
Ξυλοκόπησε τη σύζυγό του και αποπειράθηκε να την πνίξει – Οι όροι για να μην μπει φυλακή
-
ΣΥΡΙΖΑ για αποκάλυψη in για τον αόρατο «Μεγάλο Αδελφό»: Διαμορφώθηκε το ΠΔ χωρίς καμία άλλη διαβούλευση;
-
Οργή συγγενών αγνοουμένων στην Κύπρο κατά του Φειδία Παναγιώτου - Τον κατηγορούν για χλευασμό
Την επιστροφή του Ντάρκο Κοβάσεβιτς στο μεγάλο λιμάνι ανακοίνωσε η ΠΑΕ Ολυμπιακός.
Ο Σέρβος, όπως αναφέρεται χαρακτηριστικά στην ανακοίνωση της «ερυθρόλευκης» ΠΑΕ, αναλαμβάνει χρέη Αθλητικού Διευθυντή.
Ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς γνωρίζει πολύ καλά τον σύλλογο και την ελληνική πραγματικότητα, καθώς στο παρελθόν είχε υπηρετήσει τον Ολυμπιακό τόσο ως ποδοσφαιριστής όσο και ως παράγοντας. Είναι ιδιαίτερα αγαπητός στον κόσμο του Ολυμπιακού και μάλιστα οι οπαδοί των Πειραιωτών είχαν κάνει σύνθημα το όνομα του Σέρβου επιθετικού, όταν αγωνιζόταν με τα ερυθρόλευκα.
Μια μέρα μετά το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, ο Σέρβος επιστρέφει στον Ολυμπιακό, αναλαμβάνοντας χρέη Αθλητικού Διευθυντή, με στόχο να βοηθήσει την ομάδα του μεγάλου λιμανιού.
Με τα χρώματα του Ολυμπιακού ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς είχε αγωνιστεί σε 61 παιχνίδια, έχοντας 31 γκολ και 4 ασίστ στο ενεργητικό του, ενώ από τον Ιούλιο του 2010 έως τον Μάιο του 2013 υπηρέτησε τον πειραϊκό σύλλογο από το πόστο του αθλητικού διευθυντή. Τώρα, επιστρέφει στον Ολυμπιακό και όπως ανέφερε η «ερυθρόλευκη» ΠΑΕ αναλαμβάνει χρέη Αθλητικού Διευθυντή.
Αναβαθμισμένο ρόλο θα έχει επίσης και ο Κριστιάν Καρεμπέ. Μαζί θα αναλαμβάνουν να συνεφέρουν το ποδοσφαιρικό τμήμα και να δώσουν στην ομάδα ξανά ταυτότητα Ολυμπιακού. \
Δύο άνθρωποι που τίμησαν την ερυθρόλευκη φανέλα και είναι τεράστιες παγκόσμιες ποδοσφαιρικές προσωπικότητες. Τόσο ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς όσο και ο Κριστιάν Καρεμπέ γνωρίζουν άψογα τις ποδοσφαιρικές αγορές και έχουν γνωριμίες σε όλο τον κόσμο.
Η ανακοίνωση:
«Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει ότι από σήμερα ο κ. Ντάρκο Κοβάσεβιτς αναλαμβάνει χρέη Αθλητικού Διευθυντή (Sports Director)».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις