![Παπανικολάου: «Οι εικόνες που θα μείνουν μετά το τουρνουά εύχομαι να είναι μόνο όμορφες»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/02/6112344.jpg)
Παπανικολάου: «Οι εικόνες που θα μείνουν μετά το τουρνουά εύχομαι να είναι μόνο όμορφες»
Ο Κώστας Παπανικολάου μίλησε στην συνέντευξη Τύπου για το Final-8 του Κυπέλλου Ελλάδος.
Spotlight
-
Μητσοτάκης για επέτειο αποκατάστασης της Δημοκρατίας: «Το πολίτευμα μας είναι πιο ισχυρό από ποτέ»
-
Αλίκη Βουγιουκλάκη: 28 χρόνια από τον θάνατό της- Οι τελευταίες στιγμές και η δραματική «έξοδος»
-
Φάλαινα προσγειώθηκε σε βάρκα ψαράδων και τους εκτόξευσε στον αέρα
-
Οι πιο «ανοιχτοχέρηδες» τουρίστες – Ποιοι και τι αφήνουν στην Ελλάδα
Ο Κώστας Παπανικολάου εκπροσώπησε τους συμπαίκτες του στον Ολυμπιακό, στην συνέντευξη Τύπου για το Final-8 του Κυπέλλου Ελλάδος.
Ο αρχηγός των Πειραιωτών, τόνισε πως η ιστορία των μονών παιχνιδιών έχει δείξει ότι δεν υπάρχει φαβορί, ενώ υποστήριξε ότι δεν πρέπει να θεωρείται τίποτα δεδομένο.
Αναλυτικά όσα είπε:
«Να ευχηθώ με την σειρά μου να έχουμε μια καλή διοργάνωση, καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες. Η υγεία όπως ανέφερε και ο κόουτς Ζούρος αλλά και ο Σπανούλης είναι πάνω από όλα. Οι εικόνες που θα μείνουν μετά το τουρνουά εύχομαι να είναι μόνο όμορφες. Δεν υπάρχει στην ζωή ενός αθλητή που να θεωρεί ένα τρόπαιο αμελητέο.
Κάθε τίτλος είναι σημαντικός, για αυτό παίζουμε για να κερδίσουμε τίτλους και να πετυχαίνουμε στόχους και να γινόμαστε καλύτεροι κάθε φορά. Σίγουρα θέλουμε να κερδίσουμε, θα παλέψουμε για αυτό, δεν υπάρχει τίποτα δεδομένο.
Η ιστορία έχει δείξει ότι δεν υπάρχει φαβορί, πρέπει να αντιμετωπίζεις κάθε αντίπαλο με σεβασμό, ωστέ να μπορέσεις να βγάλεις τον καλύτερο σου εαυτό. Εμείς θα ξεκινήσουμε την Παρασκευή κόντρα σε μια ομάδα η οποία έχει γερές βάσεις και κανόνες, οπότε δεν θεωρούμε τίποτα δεδομένο».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις