![Παναθηναϊκός: Ενοχλήσεις ο Βιλντόζα, δεν παίζει κόντρα στον Άρη](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/02/6116152.jpg)
Παναθηναϊκός: Ενοχλήσεις ο Βιλντόζα, δεν παίζει κόντρα στον Άρη
Ο Λούκα Βιλντόζα αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο γόνατο και δεν υπολογίζεται από τον Εργκίν Αταμάν για την αναμέτρηση με τον Άρη.
Spotlight
-
«Πρωταθλήτρια» Ευρώπης στην ακρίβεια η Ελλάδα - Σε ποια προϊόντα αυξήθηκαν οι τιμές [πίνακες]
-
ΣΥΡΙΖΑ: Φέρνει στη Βουλή την αποκάλυψη του in ότι το Μαξίμου ετοιμάζει αγορά νέου λογισμικού παρακολούθησης
-
Ο Τζο Μπάιντεν πιέζεται να αποσυρθεί ακόμα και μέσα στο Σαββατοκύριακο, εκτιμούν στελέχη των Δημοκρατικών
-
Συνέλαβαν εργοδότη για επίθεση με ρατσιστικό κίνητρο σε υπάλληλό του - Τον καταδίωκε με αυτοκίνητο
Με ένα απρόοπτο συνεχίστηκε η προετοιμασία του Παναθηναϊκού για τον αυριανό ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας (18:00,17/2) απέναντι στον Άρη.
Ο Λούκα Βιλντόζα ένιωσε εκ νέου ενοχλήσεις στο αριστερό του γόνατο και δεν μπόρεσε να βγάλει ολόκληρο το πρόγραμμα της προπόνησης.
Μετά την προπόνηση, ο Αργεντινός γκαρντ υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία η οποία ωστόσο δεν έδειξε κάτι το επιλήψιμο. Παρόλα αυτά αναμένεται να προφυλαχθεί από το ματς κόντρα στους κίτρινους.
Ο Λούκα Βιλντόζα αγωνίστηκε μόλις 07:51 στον προημιτελικό με την ΑΕΚ έχοντας 0/2 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 ριμπάουντ. Να θυμίσουμε ότι στο πόδι που ένιωσε τις ενοχλήσεις, ο 28χρονος άσος είχε υποβληθεί σε επέμβαση πριν από περίπου 2 μήνες. Από τη στιγμή που θα απουσιάσει ο Αργεντινός, τη θέση του στην εξάδα των ξένων θα πάρει ο Όλεγκ Μπαλτσερόφσκι.
Έξαλλος ο Αταμάν: «Μην παίζετε streetball, παίξτε μπάσκετ»
Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε απέναντι στην ΑΕΚ στον πρώτο προημιτελικό του Final-8 του Κυπέλλου Ελλάδας, ωστόσο στο φινάλε κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά, επικρατώντας με 79-72 της Ένωσης.
Ο Τούρκος προπονητής ήταν έξω φρενών με την εικόνα που παρουσίαζε η ομάδα του στο παιχνίδι με την ΑΕΚ και μέσω της παρακάμερας του προημιτελικού από την ΕΟΚ, ακούστηκε να λέει σε έντονο ύφος: «Μην παίζετε streetball, παίξτε μπάσκετ».
Η παρακάμερα του αγώνα είχε αρκετά πλάνα. Πολλές στιγμές από το pregame, από την εξέλιξη της αναμέτρησης, από την εικόνα στις εξέδρες του κλειστού «Δύο Αοράκια» όπως επίσης και μετά από το τέλος του αγώνα.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις