![Ρουντ – Τσιτσιπάς 2-0: Ήττα και αποκλεισμός](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/02/tsitsipas-loscabos24-10.jpg)
Ρουντ – Τσιτσιπάς 2-0: Ήττα και αποκλεισμός
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε να κοντράρει τον Κάσπερ Ρουντ και ηττήθηκε με 2-0 σετ, μένοντας έτσι εκτός τελικού στο Λος Κάμπος.
Spotlight
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
-
Πορνό, άγχος και πόντοι: Τι κάνει έναν άνδρα να λέει ψέματα για το μέγεθος του πέους του;
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-4, 7-6) από τον Κάσπερ Ρουντ, μένοντας έτσι εκτός του τελικού στο τουρνουά του Λος Κάμπος.
Ο Έλληνας τενίστας έχασε έτσι την ευκαιρία να υπερασπιστεί τον τίτλο που είχε κερδίσει την προηγούμενη σεζόν στο ίδιο μέρος, βλέποντας τον Νορβηγό να επικρατεί σε διάστημα 1 ώρας και 49 λεπτών.
Η έκβαση του ματς
Στο πρώτο σετ ο Στέφανος δεν μπόρεσε να είναι τόσο ανταγωνιστικός όσο θα ήθελε, με τους δύο τενίστες πάντως να πηγαίνουν χέρι-χέρι μέχρι το 3-3. Σε εκείνο το σημείο τα λάθη που έκανε ο Έλληνας πρωταθλητής έδωσαν την ευκαιρία στον Ρουντ να κάνει το μπρέικ για το 4-3. Ο Νορβηγός υπερασπίστηκε το σερβίς του και έτσι έκανε το 1-0 χάρη στο 6-4.
Στο δεύτερο σετ ο Τσιτσιπάς ανέβασε την απόδοσή του και πίεσε περισσότερο τον αντίπαλό του, ειδικά στο σερβίς. Προβάδισμα δεν μπορούσε να πάρει κανένας. Ο Στέφανος προηγήθηκε με 5-4, έχοντας μάλιστα τρία σετ πόιντ, αλλά τρία διαδοχικά λάθη έδωσαν την ευκαιρία στον Ρουντ να κάνει το 5-5. Οι δύο τενίστες κράτησαν το σερβίς τους στη συνέχεια και οδηγήθηκαν στο τάι μπρέικ με το 6-6. Εκεί ο Νορβηγός ήταν πιο ψύχραιμός και έφτασε στη νίκη με το 7-4.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις