![Ο Τανούλης ευστόχησε κι έστειλε τον Ολυμπιακό στους «8» του Youth League (vid)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/02/6132368-e1709134371980.jpg)
Ο Τανούλης ευστόχησε κι έστειλε τον Ολυμπιακό στους «8» του Youth League (vid)
Δείτε την διαδικασία των πέναλτι με την οποία ο Ολυμπιακός απέκλεισε την Λανς και προκρίθηκε στους «8» του Youth League για πρώτη φορά στην ιστορία τους
Spotlight
-
Κέρδισε... βραβείο για τον πιο ανόητο θάνατο - Δικηγόρος έπεσε από ουρανοξύστη για να αποδείξει ότι έχει δίκιο
-
Πρώτη φορά κατηγορούμενοι κυκλώματος εκβιαστών συνδέονται με οπαδική βία λέει η Δημογλίδου
-
«Απειλείται το ζωικό κεφάλαιο της Περιφέρειας» - Νέο κρούσμα πανώλης σε αιγοπρόβατα στη Λάρισα
-
Συναγερμός στη Γάζα: Ανιχνεύτηκε πολιομυελίτιδα στα λύματα - Σε κίνδυνο χιλιάδες άνθρωποι
Έγραψε ιστορία η κ19 του Ολυμπιακού καθώς απέκλεισε στα πέναλτι την Λανς (4-2), μετά το 2-2 της κανονικής διάρκειας, και προκρίθηκε για πρώτη φορά στους «8» του Youth League.
Oι ερυθρόλευκοι επέστρεψαν μετά το 0-2 των Γάλλων κι έστειλαν το ματς στην… «ρώσικη ρουλέτα» ισοφαρίζοντας σε διάστημα 4 λεπτών με τα γκολ των Κωστούλα και Πνευμονίδη (58′,62′).
Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου ήταν εύστοχοι σε όλες τις προσπάθειες (4/4) σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που αστόχησαν δύο φορές. Στο τελευταίο πέναλτι της διαδικασίας ευστόχησε με… κρύο αίμα ο Κωνσταντίνος Τανούλης, που έγινε ένα κουβάρι πανηγυρίζοντας με τους συμπαίκτες του την πρόκριση.
Δείτε ολόκληρη τη διαδικασία των πέναλτι:
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις