![Ο Δήμος Αγίας Παρασκευής διοργανώνει Διασχολικό Αγώνα Ποδοσφαίρου κατά του Σχολικού Εκφοβισμού](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/03/thumbnail_Ποδόσφαιρο-.jpg)
Ο Δήμος Αγίας Παρασκευής διοργανώνει Διασχολικό Αγώνα Ποδοσφαίρου κατά του Σχολικού Εκφοβισμού
Τετάρτη 6 Μαρτίου στις 12, στο Αθλητικό και Πολιτιστικό πάρκο «Σταύρος Κώτσης».
Spotlight
-
Μέσω gov.gr wallet η συγκατάθεση των πολιτών για την άντληση και διάθεση των δεδομένων τους
-
Η πραγματική Αϊσέ μιλά πρώτη φορά για το σύνθημα της εισβολής στην Κύπρο
-
Χαμός με τη Δέσποινα Βανδή στην Τουρκία, ακύρωσε τη συναυλία - «Η κυρία πρέπει να φύγει αμέσως από τα σύνορα»
-
Το Ισραήλ κλιμακώνει τους φονικούς βομβαρδισμούς στη Γάζα - Τουλάχιστον 81 νεκροί σε 24 ώρες
Την Τετάρτη 6 Μαρτίου και ώρα 12 το μεσημέρι, ο Δήμος Αγίας Παρασκευής διοργανώνει Διασχολικό Αγώνα Ποδοσφαίρου κατά του Σχολικού Εκφοβισμού, με τη συμμετοχή μαθητών από τα Λύκεια της πόλης, στο Αθλητικό και Πολιτιστικό Πάρκο Σταύρος Κώτσης (Γραβιάς και Σπάρτης 1).
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας που έλαβε η νέα δημοτική αρχή από τις πρώτες μέρες της θητείας της, για την αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού.
Συνεργασία με την Ένωση Συλλόγων Γονέων
Η δράση θα πραγματοποιηθεί υπό το συντονισμό του Αντιδημάρχου Προσχολικής Αγωγής Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης, Κωνσταντίνου Γουργούλη, του Αντιδημάρχου Άθλησης Ευεξίας και Ενεργού Τρόπου Ζωής, Πέτρου Διακογιάννη και σε συνεργασία με την Ένωση Συλλόγων Γονέων των Σχολείων και τους Διευθυντές των Λυκείων της πόλης.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις