![Συνελήφθη οπαδός της Λάτσιο στο Μόναχο για ναζιστικούς χαιρετισμούς](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/03/lazio.jpg)
Συνελήφθη οπαδός της Λάτσιο στο Μόναχο για ναζιστικούς χαιρετισμούς
Δεν έλλειψαν τα απρόοπτα για τη βαυαρική αστυνομία.
Spotlight
-
Θετικός στον κορονοϊό ο Μπάιντεν - Η ανακοίνωση του Λευκού Οίκου
-
Ο «λόγος του βασιλιά» στη βουλή - Η εντυπωσιακή τελετή και οι δεσμεύσεις Στάρμερ δια στόματος Καρόλου
-
Ετοιμάζεστε να κάνετε διακοπές με τον σκύλο σας; - Προετοιμαστείτε κατάλληλα για να περάσετε φίνα!
-
Νέες τουρκικές προκλήσεις με μαχητικά F-5 να πετούν πάνω από τη νεκρή ζώνη
Ένας Ιταλός οπαδός συνελήφθη στο Μόναχο αργά το βράδυ της Δευτέρας (4/3) για ναζιστικούς χαιρετισμούς, μετά την κλήση της αστυνομίας σε μια μπυραρία όπου είχε συγκεντρωθεί μερίδα οπαδών της Λάτσιο.
Σε ανακοίνωσή της την Τρίτη (5/3), η αστυνομία του Μονάχου τόνισε ότι ένας 18χρονος συνελήφθη για τον χαιρετισμό και αφέθηκε ελεύθερος αφού κατέβαλε τετραψήφιο ποσό ως εγγύηση.
Τα ιταλικά Μέσα Ενημέρωσης μοιράστηκαν ένα βίντεο που δείχνει τους οπαδούς της Λάτσιο να συγκεντρώνονται σε μια μπυραρία του Μονάχου, φωνάζοντας με ενθουσιασμό «Ντούτσε! Ντούτσε! Ντούτσε!», προσωνύμιο του πρώην Ιταλού δικτάτορα και συμμάχου του Αδόλφου Χίτλερ στον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο, Μπενίτο Μουσολίνι.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις