![«Δεν υπάρχουν αντίο στο δρόμο μας» τραγουδά ο Γιώργος Τσαλίκης στην πιο ερωτική στιγμή της βραδιάς](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/03/Capture-231.jpg)
«Δεν υπάρχουν αντίο στο δρόμο μας» τραγουδά ο Γιώργος Τσαλίκης στην πιο ερωτική στιγμή της βραδιάς
Απόψε, 22 χρόνια μετά την πρώτη κυκλοφορία του τραγουδιού, ο Γιώργος Τσαλίκης χαρίζει μια άκρως ερωτική ερμηνεία με τη συνοδεία του Κώστα Μηλιωτάκη στο πιάνο.
Spotlight
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
-
Συγκλονιστικές εικόνες από τη μεγάλη φωτιά στο Σοφικό - «Κόλαση» με φλόγες 25 μέτρων
-
Άναψαν τα αίματα σε πανηγύρι - Καρεκλοπόλεμος και ξύλο μετά μουσικής (βίντεο)
Έχει συμβεί στους περισσότερους κατά τη διάρκεια ενός χωρισμού. Αυτό το συναίσθημα, μια μικρή ελπίδα, ότι ο χωρισμός δεν είναι οριστικός, ότι ο άλλος θα το μετανιώσει και θα επιστρέψει.
Αυτό ακριβώς το συναίσθημα περιγράφει ο Γιώργος Τσαλίκης όταν τραγουδά «δεν υπάρχουν αντίο στον δρόμο μας, μόνο κάποιες στιγμές χωρισμού. Η αγάπη ενώνει τον πόνο μας όταν είσαι και είμαι αλλού».
Το τραγούδι κυκλοφόρησε το μακρινό 2002, ωστόσο ακόμα και σήμερα, 22 χρόνια μετά, περιγράφει με τον καλύτερο τρόπο το συναίσθημα που αναφέρεται παραπάνω.
Τους στίχους του τραγουδιού υπογράφει ο Πάνος Φαλάρας, ενώ τη μουσική ο Κώστας Μηλιωτάκης.
Απόψε, 22 χρόνια μετά την πρώτη κυκλοφορία του τραγουδιού, ο Γιώργος Τσαλίκης μας χαρίζει μια άκρως ερωτική ερμηνεία με τη συνοδεία του Κώστα Μηλιωτάκη στο πιάνο.
Απολαύστε τον!
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις