Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2024
Αλμέιδα: «Το παιχνίδι ήταν ισοδύναμο- Βελτιωθήκαμε στο δεύτερο μέρος και το γυρίσαμε»

Ο Ματίας Αλμέιδα υποστήριξε ότι στο ημίχρονο είπε κάποια πράγματα στους παίκτες του, εκείνοι βελτιώθηκαν στο 2ο μέρος και γι’ αυτό νίκησαν.

Η ΑΕΚ αν και βρέθηκε σε μειονεκτική θέση και πίσω στο σκορ, κατόρθωσε να επιβληθεί τελικά με 2-1 του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 6η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

Ο Ματίας Αλμέιδα μίλησε μετά το τέλος του παιχνιδιού στην κάμερα της NOVA και αναφέρθηκε στα πράγματα που άλλαξε η ομάδα του στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να γυρίσει το ματς.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Αργεντινού τεχνικού:

«Το παιχνίδι στο 1ο μέρος ήταν ισοδύναμο. Ο αντίπαλος έφτασε 2-3 φορές με πολύ κίνδυνο. Στο 2ο μέρος βελτιωθήκαμε και μπορέσαμε να γυρίσουμε το παιχνίδι.

Αλλά ο Άρης είναι ένας δύσκολος αντίπαλος που μας κοστίζει όταν τον αντιμετωπίζουμε».

Για το τι άλλαξε στο 2ο μέρος για να έρθει η ανατροπή: «Είπαμε κάποια πράγματα, τα οποία καλύτερα να μείνουν μεταξύ μας».

Φωτιά στη Μέση Ανατολή

Ισραήλ: Ανάληψη ευθύνης για τις επιθέσεις σε Τελ Αβίβ και Ασκελόν από τους Χούθι

Οι Χούθι συνεχίζουν τις επιθέσεις στο Ισραήλ, ενώ δηλώνουν την υποστήριξή τους σε Παλαιστίνιους και Χεζμπολάχ