![Συνεργασία Δήμου Διονύσου με την Τροχαία](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/04/trai2.jpg)
Συνεργασία Δήμου Διονύσου με την Τροχαία
Λύσεις στην κυκλοφοριακή συμφόρηση και την παράνομη στάθμευση αναζητάει ο Δήμος Διονύσου, σε συνεργασία με την Τροχαία.
Spotlight
-
Ηλεκτρικό ρεύμα: Κόπηκε στα δύο το ενιαίο δίκτυο στην Ευρώπη – 10 ερωτοαπαντήσεις για τις υψηλές τιμές
-
Η Μέρκελ γίνεται 70 και το… έριξε στην τέχνη
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Ζητήματα που άπτονται της κυκλοφορίας και της στάθμευσης των οχημάτων στο Δήμο Διονύσου συζήτησαν ο Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας και Δημοτικής Αστυνομίας, Ιωάννης Τραϊφόρος, με τον Διοικητή του Α’ Τμήματος Τροχαίας Β/Α Αττικής, Ιωάννη Κιούση, Αστυνομικό Υποδιευθυντή, κατά τη διάρκεια της συνάντησης που πραγματοποιήθηκε στο τμήμα Ν. Κηφισιάς. Παρουσία και του Αστυνομικού Διευθυντή της Διεύθυνσης Τροχαίας, Γεώργιου Χαλκιαδάκη.
Το περιεχόμενο της συζήτησης περιεστράφη γύρω από το κυκλοφοριακό πρόβλημα τις ώρες αιχμής, την παράνομη στάθμευση αλλά και τη συνεργασία μεταξύ της Τροχαίας και του Δήμου με στόχο την εύρυθμη λειτουργία της πόλης.
Μαθήματα σωστής οδικής κυκλοφορίας
Ο κ. Ιωάννης Τραϊφόρος κατέγραψε λεπτομερώς τα επικίνδυνα σημεία των περιοχών, τα οποία και παρέδωσε στον κ. Ιωάννη Κιούση. Αποφασίστηκε, τέλος, να διεξαχθούν από κοινού μαθήματα σωστής οδικής κυκλοφορίας και καλής οδικής συμπεριφοράς, με σκοπό την καλύτερη ενημέρωση του κοινού προκειμένου να μειωθούν τα ατυχήματα.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις