![Συγκινεί ο Μιχάλης Ρέππας για την Άννα Παναγιωτοπούλου: «Γιατί η ζωή, ούτε ζυγίζεται, ούτε μετριέται»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/05/anna-panagiotopoulou-1.jpg)
Συγκινεί ο Μιχάλης Ρέππας για την Άννα Παναγιωτοπούλου: «Γιατί η ζωή, ούτε ζυγίζεται, ούτε μετριέται»
Ο Μιχάλης Ρέππας αποχαιρετά με τον δικό του τρόπο τη σπουδαία ηθοποιό Άννα Παναγιωτοπούλου.
Spotlight
-
Πέθαινε το παιδί του και έπαιζε Playstation - Τα sms της τραγικής μητέρας
-
Έξαλλος ο βασιλιάς Κάρολος - Τι είπε στον φρουρό για να βοηθήσει την Καμίλα με το παλτό της
-
Πορνό, άγχος και πόντοι: Τι κάνει έναν άνδρα να λέει ψέματα για το μέγεθος του πέους του;
-
Έξι νεκροί σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου - Η ουσία στα φλιτζάνια και το ενδεχόμενο αυτοκτονίας
Δύο 24ωρα μετά τον θάνατο της Άννας Παναγιωτοπούλου, ο Μιχάλης Ρέππας αποχαιρετά με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο τη σπουδαία ηθοποιό.
«Η υποκριτική της Άννας είναι ένα από τα πιο ιδιοφυή σχόλια στην συμπεριφορά του σύγχρονου Έλληνα. Ο τρόπος που ακουμπάει και δεν ακουμπάει το κείμενο, η σχιζοφρενική απόσταση, που την διακρίνει από τον ίδιο της τον λόγο, δημιούργησαν μια σειρά από υπέροχους ρόλους, που με τον πιο απλό και άμεσα απολαυσιακό τρόπο σχετικοποιούν τα πάντα, αποκόβοντας το πρόσωπο από τον λόγο του, το αίσθημα από την έκφραση του, το υποκείμενο από το ρήμα του, το εγώ από τον εαυτό του.
Αυτό που αποκάλυψε ο αποδομητικός λόγος του 20ου αιώνα η Άννα το φέρει στις ρωγμές της βραχνιασμένης φωνής της. Τέτοιου εύρους πλάσματα δεν χρεώνονται με τους συνήθεις καλλιτεχνικούς ισολογισμούς. Τέτοιας ποιότητας ταλέντα δεν περνάνε από ζύγι και υποδεκάμετρο. Γιατί η ζωή, ούτε ζυγίζεται, ούτε μετριέται – Μιχάλης Ρέππας», έγραψε χαρακτηριστικά για την Άννα Παναγιωτοπούλου.
![Η ανάρτηση του Μιχάλη Ρέππα για την Άννα Παναγιωτοπούλου](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/05/mihalis-reppas-anna-panagiotopoulou-577x600.jpg)
Η ανάρτηση του Μιχάλη Ρέππα για την Άννα Παναγιωτοπούλου
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις