Τρίτη 02 Ιουλίου 2024
Σπανούλης: «Ήμασταν εξαιρετικοί στο δεύτερο ημίχρονο»

Ο Βασίλης Σπανούλης μίλησε για τη νίκη του Περιστερίου επί του Κολοσσού και την πρόκριση στα ημιτελικά της Basket League.

Το Περιστέρι επικράτησε του Κολοσσού με 88-86 και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά της Basket League όπου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Ο Βασίλης Σπανούλης αναφέρθηκε στο ματς, τονίζοντας πως οι παίκτες του έπαιξαν εξαιρετικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι δηλώσεις που έκανε ο Βασίλης Σπανούλης:

«Είναι μια εξαιρετική ομάδα ο Κολοσσός. Βγήκαν 6οι παίζοντας πολύ καλό, σύγχρονο μπάσκετ. Έχουν προσωπικότητες.

Εμείς δεν εμφανιστήκαμε στο πρώτο ημίχρονο. Μιλήσαμε στο ημίχρονο, είπαμε πως αυτό δεν είναι το παιχνίδι μας.

Στη συνέχεια κάναμε αυτό που ξέρουμε σε άμυνα και επίθεση, που ήμασταν εξαιρετικοί και στο τέλος με την ποιότητά μας πήραμε τη νίκη. Τώρα θα ξεκουραστούμε λίγο και θα προετοιμαστούμε για τα ημιτελικά».

Για την Εθνική: «Είναι πολύ σημαντικό πως τα παιδιά καταλαβαίνουν από μικρή ηλικία πόσο σημαντική είναι η Εθνική ομάδα. Τώρα όμως έχω το μυαλό μου στο Περιστέρι».

Καταγγελίες για παρενόχληση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου από τη Στεφανίδη και την Παπαδοπούλου

Θύματα φραστικής παρενόχλησης έγιναν η Κατερίνα Στεφανίδη και η Χριστίνα Παπαδοπούλου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου στο Βόλο.