Κυριακή 30 Ιουνίου 2024
Το 2-0 ο Μπερνάρ για τον Παναθηναϊκό, μειώνει σε 2-1 ο Ποντένσε με γκολ «ποίημα» (vids)

Ο Μπερνάρ έκανε το 2-0 στο ντέρμπι «αιωνίων», για τον Παναθηναϊκό, στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ποντένσε να μειώνει στο 73′ με γκολάρα!

Σε εξέλιξη είναι το ντέρμπι ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό με τους «πράσινους» να προηγούνται με 2-0, με τα γκολ των Μπακασέτα και Μπερνάρ.

Ο Μπακασέτας έκανε το 1-0 για τους «πράσινους» στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και στο 59ο λεπτό η ομάδα του Χρληστου Κόντη πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Μπερνάρ όταν ο Χουάνκαρ έκανε παράλληλη πάσα προς τον Βραζιλιάνο ο οποίος με δυνατό συρτό σουτ έγραψε το 2-0.

Δείτε το 2-0 του Μπερνάρ:

Όμως στο 73′ με γκολάρα του Ποντένσε ο Ολυμπιακός θα μειώσει σε 2-1. Ο Πορτογάλος έκανε ωραία προσπάθεια εκτός περιοχής και ένα σκαφτό σουτ νίκησε τον Λοντίγκιν στο 73ο λεπτό.

Δείτε την γκολάρα του Ποντένσε:

Λεπενιώτης για Βεζένκοφ: «Ήταν και παραμένει σημαντικό μέλος του Ολυμπιακού, όμως είναι παίκτης των Ράπτορς»

O Γενικός διευθυντής της ΚΑΕ Ολυμπιακός, Νίκος Λεπενιώτης, αποθέωσε τον Γιώργο Πρίντεζη, ενώ σχολίασε και την κατάσταση με τον Σάσα Βεζένκοφ, στο πλαίσιο του Stoiximan AegeanBall Festival