Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα της Superleague K15 επικρατώντας του Ολυμπιακού με 1-0 με τον Τοπαλίδη να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Το γκολ του Τοπαλίδη έκρινε τον τελικό, που πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Λαμίας.

Οι «ερυθρόλευκοι» μετά το γκολ που δέχτηκαν ανέβασαν την απόδοση του, πίεσαν για την ισοφάριση αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν μέχρι το τέλος του αγώνα, με την συμπλήρωση των 80 λεπτών (σε επίπεδο Κ15 οι αγώνες αποτελούνται από 2 40λεπτά) να βρίσκει πρωταθλητές Ελλάδος σε επίπεδο Παίδων τους Θεσσαλονικείς.

Αυτό είναι το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα που κατακτά το τμήμα Παίδων του ΠΑΟΚ, μετά την περσινή κατάκτηση και πάλι απέναντι στους Πειραιώτες.

Οι συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ταβουλάρης, Σιώζος, Τσαλαπατανάκης, Μάρας, Γούσιος, Γαραντής (49′ Λαζαρίδης), Αγγελόπουλος (58′ Χρηστίδης), Παπαγεωργίου, Σεφερλής, Μωϋσιάδης’ , Παναγόπουλος.

ΠΑΟΚ: Νικολαϊδης, Μίσχος, Δημητρακόπουλος (74′ Σνάουτσερ), Καλπάκης, Φιλιππιάδης, Γκέρσος, Τοπαλίδης, Λαζαρίδης, Σούβλατζης (52′ Μπούκλας), Τσιάλης, Χαλδέζος.