![Το ΚΚΕ παίζει με Γεωργιάδη - Κασσελάκη στο tik tok: «Μάντεψε ποιος»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/05/kke.jpeg)
Το ΚΚΕ παίζει με Γεωργιάδη – Κασσελάκη στο tik tok: «Μάντεψε ποιος»
«Στον καπιταλισμό δεν χωράνε οπαδικά... Τα «παιδιά» του δίνουν όρκους πίστης καθημερινά»
Spotlight
-
Οι 8 περιοχές που θα πιάσουν 43άρια τις επόμενες μέρες - Έως πότε θα διαρκέσει ο καύσωνας
-
«Ούτε λέξη πίσω» λέει ο Πολάκης για τη Συρεγγέλα – «Ο Κασσελάκης ζήτησε υποκριτική συγγνώμη», τονίζει η ΝΔ
-
Η απόπειρα δολοφονίας κατά του Τραμπ προκαλεί φόβο στην Ευρώπη
-
Μοντέλο του OnlyFans λανσάρει το δικό της κρασί – Ως «icon» της ποδολαγνείας πατάει η ίδια τα σταφύλια
Το ΚΚΕ είναι στο tik tok και μάλιστα δυναμικά.
Ο Περισσός έχει αποφασίσει να χρησιμοποιήσει όλα τα μέσα που χρησιμοποιούν και τα άλλα πολιτικά κόμματα για την προβολή τους. Και σε αυτά συμπεριλαμβάνονται και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης όπως το tik tok.
Το νέο βίντεο της ομάδας του ΚΚΕ, βάζει στόχο τις ομοιότητες Στέφανου Κασσελάκη – Άδωνι Γεωργιάδη. Με τίτλο «μάντεψε ποιος», «παίζουν» δηλώσεις στις οποίες ο Άδωνις Γεωργιάδης δηλώνει σαφώς ότι είναι καπιταλιστής, ενώ ο Στέφανος Κασσελάκης αναρωτιέαι ποιο «είναι το εναλλακτικό μοντέλο της παγκόσμιας οικονομίας τη σήμερον ημέρα», δείχνοντας τον καπιταλισμό ως μονόδρομο.
@twra_kke ⁉️Quiz: Μάντεψε ποιος; 🔴Στον καπιταλισμό δε χωράνε οπαδικά… Τα «παιδιά» του δίνουν όρκους πίστης καθημερινά! #ΤΩΡΑ_ΚΚΕ #κκε #κνε #kke #kne #φοργιου #φοργιουπειτζ #mpesfy #foryou #foryoupage #euelections2024 #ekloges #europeanunion #kasselakis #stefanoskasselakis #adwnisgeorgiadis #adonisgeorgiadis #neadimokratia #syriza #dapndfk ♬ πρωτότυπος ήχος – Τώρα ΚΚΕ!
Τα παιδιά
Με το βίντεο να σχολιάζει πως «στον καπιταλισμό δεν χωράνε οπαδικά… Τα «παιδιά» του δίνουν όρκους πίστης καθημερινά».
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας, μιλώντας στο in δεν απέρριψε τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, το αντίθετο. Ανέφερε ότι «η χρησιμοποίηση των μέσων κοινωνικής δικτύωσης, όταν γίνεται με μέτρο, μπορεί να είναι και δημιουργική και παραγωγική και να ενημερώνει σωστά τον κόσμο». Σημείωσε ωστόσο ότι «όταν αυτο γίνεται με υπερβολή, καταντάει να είναι τυχοδιωκτισμός, να είναι αποπροσανατολισμός, να είναι σε λάθος κατεύθυνση. Γιατί με μια ατάκα δεν λύνει στο πρόβλημα της όλης πολιτικής συγκρότησης και της απάντησης σε ερωτήματα».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις