Τετάρτη 17 Ιουλίου 2024
Ακυρώθηκε και δεύτερο γκολ του Λουκάκου από το VAR (vids)

Ο Ρομέλου Λουκάκου, σκόραρε ξανά για το Βέλγιο, κόντρα στην Σλοβακία, αλλά το VAR ακύρωσε ξανά το γκολ του.

Ο Ρομέλου Λουκάκου, σκόραρε σε άδεια εστία στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης του Βελγίου κόντρα στην Σλοβακία, αλλά το VAR επενέβη και ακύρωσε το γκολ ως οφσάιντ. Αυτό συνέβη ξανά στο 88ο λεπτό, όταν ο Βέλγος στράικερ ισοφάρισε, αλλά το VAR ακύρωσε ξανά το γκολ του, αυτή τη φορά για χέρι στην αρχή της φάσης.

Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο πρώτο ημίχρονο, ο Σραντς βρέθηκε μέσα στην περιοχή, πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ συμπαίκτη του, έκανε το πλασέ και νίκησε τον Κάστιλς για το 0-1 των Σλοβάκων, που είναι και το σκορ μέχρι στιγμής.