![Νοκ-άουτ ο Σλούκας από το Προολυμπιακό!](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/06/6256155-1-e1718961968850.jpg)
Νοκ-άουτ ο Σλούκας από το Προολυμπιακό!
Όπως ανακοίνωσε επίσημα η ΕΟΚ, ο Κώστας Σλούκας δεν θα δώσει το «παρών» με την Εθνική ομάδα στο Προολυμπιακό τουρνουά, εξαιτίας ενός προβλήματος τραυματισμού που ταλαιπωρεί τον 33χρονο γκαρντ
Spotlight
-
Πίσω ολοταχώς στην κυβέρνηση και απόσυρση της υποψηφιότητας Φουντεδάκη
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
-
Συγκλονιστικές εικόνες από τη μεγάλη φωτιά στο Σοφικό - «Κόλαση» με φλόγες 25 μέτρων
-
Άναψαν τα αίματα σε πανηγύρι - Καρεκλοπόλεμος και ξύλο μετά μουσικής (βίντεο)
Χωρίς τον Κώστα Σλούκα θα πορευθεί η Εθνική μας ομάδα στο Προολυμπιακό τουρνουά, που θα διεξαχθεί στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στις αρχές Ιουλίου (2-7/7).
Όπως αναφέρει στην επίσημη ενημέρωσή της η ΕΟΚ, ο έμπειρος γκαρντ του Παναθηναϊκού υποβλήθηκε σε εξετάσεις, οι οποίες έδειξαν ότι ο απαιτούμενος χρόνος πλήρους αποκατάστασης δεν αρκεί για να δώσει το παρών στις προσπάθειες της «επίσημης αγαπημένης».
Υπενθυμίζεται ότι εκτός λόγω τραυματισμού τέθηκε και ο Ιωάννης Παπαπέτρου. Μένει να φανεί ποιος θα είναι ο αντικαταστάτης του αρχηγού του τριφυλλιού.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της Ελληνικής Ομοσπονδίας:
«Ο Κώστας Σλούκας δεν θα μπορέσει να ενισχύσει τη φετινή προσπάθεια της Εθνικής ομάδας.
Τα αποτελέσματα των εξετάσεων που έκανε στο πόδι όπου αντιμετώπιζε πρόβλημα, έδειξαν ότι ο απαιτούμενος χρόνος πλήρους αποκατάστασης δεν αρκεί για να δώσει το «παρών» στις επίσημες υποχρεώσεις του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος».
Ο Κώστας Σλούκας δεν θα μπορέσει να ενισχύσει τη φετινή προσπάθεια της Εθνικής ομάδας.@FIBA #FIBAOQT #PantaDipla #HellasBasketball 🏀🇬🇷https://t.co/xZaPP6dAea
— Hellenic Basketball (@HellenicBF) June 21, 2024
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις