Τετάρτη 03 Ιουλίου 2024
Παναθηναϊκός- Πάφος 0-0: Καλοκαιρινή «αγγαρεία»...

Παναθηναϊκός- Πάφος 0-0: Καλοκαιρινή «αγγαρεία»…

Ο Παναθηναίκός ήρθε ισόπαλος με 0-0 με την κυπριακή Πάφο στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του στην Αυστρία..

Σε ένα παιχνίδι που δεν θα θυμόμαστε μετά από λίγο καιρό ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με αντίπαλο την κυπριακή Πάφο στο δεύτερο φιλικό του επί αυστριακού εδάφους.

Οι πραγματικά καλές στιγμές στο παιχνίδι ήταν ελάχιστες με τις δύο ομάδες να δείχνουν κάπως κουρασμένες από ένα σημείο και έπειτα με την Πάφο ωστόσο να έχει καλύτερο ρυθμό και εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο ημίχρονο η μοναδική ευκαιρία που ήταν αξιοσημείωτη ήταν μια μεγάλη ευκαιρία στο 33ο λεπτό. Ο Μαντσίνι μπήκε μέσα στην περιοχή, γύρισε την μπάλα στον Γερεμέγεφ, αλλά το σουτ του τελευταίου βρήκε στο δοκάρι και πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντιέγκο Αλόνσο έκανε αλλαγές για τον Παναθηναϊκό στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης. Με τους  Νίκα, Κάτρη, Κυριόπουλο, Τσοκάι, Νταμπίζα να παιρνούν  στη θέση των Τζούρισιτς, Σένκεφελντ, Αράο, Μαντσίνι, Γερεμέγεφ και Βιλένα.

Και η μοναδική αξιοσημείωτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο ήταν στο 81ο λεπτό με τον Μπρέγκου, ο οποίος πάσαρε στον Τσόκαι, με το σουτ του τελευταίου να διώχνει με δυσκολία ο τερματοφύλακας της Πάφου.