Κυριακή 07 Ιουλίου 2024
Ντεφράι και Χάκπο κάνουν την ανατροπή για την Ολλανδία μέσα σε 6 λεπτά (vids)

Ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο για την Ολλανδία, με Ντεφράι (70′) και Χάκπο (76′) να γυρίζουν το ματς μέσα σε μόλις έξι λεπτά.

«Χρυσός» σκόρερ για την Τουρκία στο πρώτο ημίχρονο ο Ακαϊντίν, με τον πρώην στόπερ του Παναθηναϊκού να ανοίγει το σκορ στον προημιτελικό του Euro 2024 απέναντι στην Ολλανδία, αλλά η ομάδα του Κούμαν, είχε απάντηση στο δεύτερο μέρος με τους Ντεφράι και Χάκπο, μέσα σε 6 λεπτά.

Στο 70ό λεπτό, μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε με πάσα, ο Ντεφράι πήρε την κεφαλιά ολομόναχος στο σημείο του πέναλτι και ισοφάρισε σε 1-1.

Δείτε το 1-1 των Ολλανδών:

Το 2-1 από τον Χάκπο:

Στο 76ο λεπτό, ο Ντούμφρις έκανε την σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Χάκπο πρόλαβε τον Μουλντούρ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Τουρκίας.

Θυμηθείτε το 1-0 της Τουρκίας:

Στο 35ο λεπτό ο Γκιουλέρ έκανε το γέμισμα στην περιοχή, με τον Ακαϊντίν να κινείται στο δεύτερο δοκάρι και με το κεφάλι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Μεγάλη κίνηση απο τον Βαγγέλη Μαρινάκη: Η απόφαση για το «Καραϊσκάκης» και την Εθνική μπάσκετ

Μεγάλη πρωτοβουλία του Βαγγέλη Μαρινάκη, ο οποίος μέσω εντολής άνοιξε το πάρκινγκ του «Γεώργιος» Καραϊσκάκης για να εξυπηρετηθεί ο κόσμος που πήγε στο ΣΕΦ για να παρακολουθήσει την Εθνική ομάδα.