«Χρυσός» σκόρερ για την Τουρκία στο πρώτο ημίχρονο ο Ακαϊντίν, με τον πρώην στόπερ του Παναθηναϊκού να ανοίγει το σκορ στον προημιτελικό του Euro 2024 απέναντι στην Ολλανδία, αλλά η ομάδα του Κούμαν, είχε απάντηση στο δεύτερο μέρος με τους Ντεφράι και Χάκπο, μέσα σε 6 λεπτά.

Στο 70ό λεπτό, μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε με πάσα, ο Ντεφράι πήρε την κεφαλιά ολομόναχος στο σημείο του πέναλτι και ισοφάρισε σε 1-1.

Δείτε το 1-1 των Ολλανδών:

Το 2-1 από τον Χάκπο:

Στο 76ο λεπτό, ο Ντούμφρις έκανε την σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Χάκπο πρόλαβε τον Μουλντούρ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Τουρκίας.

Θυμηθείτε το 1-0 της Τουρκίας:

Στο 35ο λεπτό ο Γκιουλέρ έκανε το γέμισμα στην περιοχή, με τον Ακαϊντίν να κινείται στο δεύτερο δοκάρι και με το κεφάλι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.