Τετάρτη 17 Ιουλίου 2024
Ξέσπασμα του Φαν Ντερ Φάαρτ κατά της Αγγλίας

Ο Ράφαελ Φαν Ντερ Φάαρτ δεν ήταν καθόλου χαρούμενος με τον τρόπο που έπαιξε η Αγγλία, αλλά και για το πέναλτι που δόθηκε στον Κέιν.

Η Αγγλία απέκλεισε την Ολλανδία στον ημιτελικό του Euro 2024 χάρη σε ένα γκολ του Όλι Γουότκινς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.

Ο Ράφαελ Φαν Ντερ Φάαρτ μιλώντας στην ολλανδική τηλεόραση είχε ένα ξέσπασμα όπου στράφηκε κατά των Άγγλων για τον τρόπο που προσέγγισαν το ματς στο δεύτερο μέρος, αλλά και κατά του διαιτητή μαζί με τον VAR.

Οι δηλώσεις του Ράφαελ Φαν Ντερ Φάαρτ:

«Πόσο σκ@τ@ ομάδα είναι η Αγγλία. Όσο περνούσε η ώρα, δεν ήθελαν να κάνουν το παραμικρό παρότι έχουν εξαιρετικούς παίκτες. Ούτε εμείς κάναμε πολλά πράγματα, εντάξει. Είχαμε κάποιες ευκαιρίες αλλά θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει περισσότερα.

Τόσο ο διαιτητής Τσβάιερ, όσο και ο VARίστας Ντάνκερτ θα πρέπει να μπουν στη μαύρη λίστα. Ήταν τρομερό αυτό που συνέβη στη φάση του πέναλτι που κέρδισε η Αγγλία».

«Τρομάζει» η Team USA, διέλυσε τους Σέρβους σε φιλικό (79-105)

Παίζοντας όσο χρειάστηκε, η Εθνική ομάδα των ΗΠΑ επιβλήθηκε εύκολα της Σερβίας με 105-79 σε φιλική αναμέτρηση.