![Ολυμπιακός: Ανακοίνωσε την απόκτηση της Ευανθίας Λάβδα](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/07/hnjsrjr.png)
Ολυμπιακός: Ανακοίνωσε την απόκτηση της Ευανθίας Λάβδα
Την έναρξη της συνεργασίας του με την Ευανθία Λάβδα για την ομάδα βόλεϊ Γυναικών του συλλόγου, ανακοίνωσε ο Ολυμπιακός.
Spotlight
-
Sink drink: Η νέα επικίνδυνη τάση του TikTok που θέλει να πίνεις ποτό από τον… νεροχύτη
-
Μέλη της συμμορίας νονών της νύχτας 4 από τους συλληφθέντες οπαδούς του Παναθηναϊκού
-
Τι είναι το απόρρητο πρόγραμμα με την κωδική ονομασία «φράουλα»
-
«Θέλω να δώσω μάχη μαζί του» - Ο Μπάιντεν προσκαλεί εκ νέου τον Τραμπ σε debate
Την απόκτηση της Ελληνίδας πασαδόρου Ευανθίας Λάβδα για την ομάδα βόλεϊ Γυναικών του συλλόγου, ανακοίνωσε ο Ολυμπιακός.
Η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη:
«Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με την Ευανθία Λάβδα. Η Ελληνίδα πασαδόρος (ημ. γέννησης 15/10/1997, 1,77μ.) υπέγραψε το νέο της συμβόλαιο και εντάσσεται στο ρόστερ της ομάδας βόλεϊ Γυναικών του συλλόγου.
Τα τελευταία τέσσερα χρόνια (2020-24), η Ευανθία Λάβδα αγωνίστηκε στον ΟΦΑ Απολλώνιο. Ξεκίνησε την καριέρα της στις Ακαδημίες Πανελλήνιου και στη συνέχεια, φόρεσε τις φανέλες του Ηρακλή Κηφισιάς, της Ηλιούπολης, του Πανναξιακού και της Θέτιδας Βούλας.
Η δήλωση της Ευανθίας Λάβδα: «Είμαι πολύ χαρούμενη, που τη νέα σεζόν, θα αγωνίζομαι στον Ολυμπιακό. Είναι κάτι πολύ μεγάλο για εμένα, θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και ως μια επιβράβευση, καθώς είναι κάτι που ονειρευόμουν και ήθελα από τα πρώτα μου βήματα στον χώρο! Με συνεχή δουλειά κι ατελείωτες ώρες στα γήπεδα, όλα αυτά τα χρόνια, ήξερα ότι κάποια στιγμή θα μου δινόταν η ευκαιρία. Νιώθω πραγματικά ενθουσιασμένη για αυτή την νέα εμπειρία και ανυπομονώ να ξεκινήσει αυτό το ταξίδι. Είναι σίγουρο, ότι θα τα δώσω όλα για να διεκδικήσω την θέση μου στην ομάδα και να εκμεταλλευτώ αυτή την ευκαιρία στο έπακρο. Εύχομαι, να έχουμε μια καλή σεζόν, με επιτυχίες και πάνω από όλα, υγεία. Σίγουρα, όταν είσαι στον Ολυμπιακό, στόχος δεν μπορεί να είναι άλλος από τους τίτλους και για αυτό θα παλέψουμε όλοι».
Προηγούμενες ομάδες:
2020-24 ΟΦΑ Απολλώνιος
2019-20 Θέτιδα Βούλας
2018-19 Πανναξιακός
2016-18 Ηλιούπολη
2013-16 Ηρακλής Κηφισιάς
2011-13 Ακαδημίες Πανελληνίου».
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις