Δήμαρχος ζητάει άτοκα δάνεια για την ανέγερση σπιτιών από τους νέους του νησιού
Κίνητρα παραμονής στο νησί των νέων ζητάει ο δήμαρχος Μεγίστης.
Spotlight
-
H μεγάλη φυγή προς τη σύνταξη το 2024 των σημερινών 60άρηδων
-
Eργαζόμενη... έκοψε τον βήχα στο αφεντικό της - Της έδωσε αποζημίωση 30.000 ευρώ
-
Ανδρουλάκης: Ήταν προτεραιότητά μου το ΠΑΣΟΚ να μην συνθλιβεί μεταξύ ΣΥΡΙΖΑ και ΝΔ
-
Καλλιστεία ομορφιάς στο χειρότερο μέρος του κόσμου για να είσαι γυναίκα (εικόνες)
Ο Δήμαρχος Μεγίστης, επιχειρεί να αντιστρέψει την φυγή των νέων από το νησί και ζητάει από το Υπουργείο Οικονομικών να εγκρίνει την άτοκη χρηματοδότηση των νέων μέχρι 39 ετών για την ανέγερση σπιτιών.
Στην ανάρτηση του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης αναφέρει: «Αίτημα από το δήμο μας για άτοκο δάνειο χρηματοδότησης για ανέγερση οικίας για νέες και νέους Καστελλοριζιούς κάτω των 39 ετών…. Γιατί οι νέοι είναι το μέλλον του τόπου μας και πρέπει να τους στηρίξουμε!…… Εύχομαι και πρέπει το αίτημα μας να το εγκρίνουν γιατί αυτό συμβάλλει στο να παραμείνει το νησί μας ζωντανό»!
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις