![Τσιτσιπάς – Μετζέντοβιτς 2-0: Δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε στον τρίτο γύρο του Gstaad Open (vid)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/07/TSITSIPAS-1-1.jpg)
Τσιτσιπάς – Μετζέντοβιτς 2-0: Δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε στον τρίτο γύρο του Gstaad Open (vid)
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επιβλήθηκε με 2-0 σετ του Σέρβου Χαμάντ Μετζέντοβιτς (Νο122) στην πρεμιέρα του στο μονό ανδρών στο Gstaad Open και πήρε την πρόκριση στον τρίτο γύρο.
Spotlight
-
Εφτά χρόνια φυλακή στα δύο αδέρφια για τον θάνατο 52χρονου - Τον είχαν ξυλοκοπήσει επειδή τάιζε αδέσποτα ζώα
-
Συγκλονιστικές εικόνες από τη μεγάλη φωτιά στο Σοφικό - «Κόλαση» με φλόγες 25 μέτρων
-
Η αγορά ζητά παράταση στις φορολογικές δηλώσεις - Τι λένε Χατζηθεοδοσίου, Πόλυγγερ και Καββαθάς
-
Αποκάλυψη in: Aνακάλεσε την μήνυση ο υπάλληλος του αεροδρομίου εναντίον του Αυγενάκη και μιλά για υπερβολές των ΜΜΕ
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε 2-0 σετ του Χαμάντ Μετζέντοβιτς στην πρεμιέρα του στο μονό του Gstaad Open. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο ξεκίνημά του με τον Σέρβο τενίστα να παίρνει medical time out στο 7ο game, με τον αγώνα να σταματά για περίπου πέντε λεπτά.
Ο Μετζέντοβιτς ένιωσε αδιαθεσία με τους γιατρούς να τσεκάρουν το οξυγόνο και την πίεσή του. Ο αγώνας τελικά συνεχίστηκε με τον Σέρβο τενίστα να σβήνει δύο break point του Τσιτσιπά και με τρεις σερί πόντους να κρατάει το σερβίς του για το 3-4.
Το σετ έφτασε μέχρι το tie break, το οποίο κατέκτησε ο Τσιτσιπάς με 7-6, κάνοντας έτσι το 1-0.
Στο δεύτερο σετ ο Έλληνας τενίστας έκανε το break στο 6ο game και πήρε τρία σερί κάνοντας το 5-2. Ο Σέρβος έκανε το 5-3, όμως ο Τσιτσιπάς κατέκτησε το επόμενο και έκλεισε το παιχνίδι με 6-3, κάνοντας το 2-0 στα σετ και περνώντας παράλληλα στην επόμενη φάση.
Δείτε τα highlights του ματς
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις