![Tσιτσιπάς – Φονίνι 2-0: Στα ημιτελικά του Gstaad Open ο Στέφανος](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/07/tsitsipas-gstaad24-2.jpg)
Tσιτσιπάς – Φονίνι 2-0: Στα ημιτελικά του Gstaad Open ο Στέφανος
Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε τον Φάμπιο Φονίνι με 2-0 σετ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Gstaad Open.
Spotlight
-
«Καμίνι» η χώρα για δωδέκατη μέρα - «Ακραία» θερμική καταπόνηση σε δύο περιοχές
-
«Ελλάδα, μη δοκιμάζεις την υπομονή μας» - Η… Βανδή μια από τις 3 «ελληνικές προκλήσεις» σε τουρκική εφημερίδα
-
Ποια είναι η εταιρεία CrowdStrike που βύθισε τον πλανήτη σε χάος
-
«Έζησα στον Άρη για ένα χρόνο. Έτσι ήταν…» - Μέλος πληρώματος αποστολής αποκαλύπτει
Την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Gstaad Open πανηγυρίζει ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος επικράτησε του Φάμπιο Φονίνι με 2-0 σετ (6-4, 6-3).
Ο Έλληνας τενίστας πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στον Ιταλό αντίπαλό του και θα περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του ο οποίος θα προκύψει από το ζευγάρι των Μπερετίνι – Οζέρ Αλιασίμ.
Στο πρώτο σετ ο Στέφανος ξεκίνησε πάρα πολύ καλά φτάνοντας πολύ γρήγορα στο 3-0 στα γκέιμ με ένα μπρέικ. Η απάντηση του Φονίνι όμως ήταν παρόμοια, αφού κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3. Από εκεί οι δύο αντίπαλοι κράτησαν το σερβίς τους για το 5-4 υπέρ του συμπατριώτη μας. Στο δέκατο γκέιμ ο Τσιτσιπάς κατάφερε να βάλει πίεση και να φτάσει στο 6-4 για το 1-0.
Σε ένα παρόμοιο μοτίβο, ο Τσιτσιπάς έφτασαν εκ νέου σε ένα 3-0 στα γκέιμ, με τον Ιταλό να μειώνει σε 3-2. Εκεί ο Στέφανος έκανε το μπρέικ για το 4-2 και στη συνέχεια διατήρησε το σερβίς του φτάνοντας το 6-3 για το 2-0 στα σετ που του έδωσε τη νίκη και την πρόκριση.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις