Δευτέρα 22 Ιουλίου 2024
Ήττα του Βόλου στο φιλικό με την Φροζινόνε (3-0)

Η Φροζινόνε νίκησε με 3-0 τον Βόλο στο τελευταίο φιλικό της ομάδας της Μαγνησίας επί ιταλικού εδάφους.

Έπειτα από τη νίκη του επί της Σαλερνιτάνα με 1-0, ο Βόλος ηττήθηκε με 3-0 από τη Φροζινόνε, στο τελευταίο του φιλικό επί ιταλικού εδάφους.

Η Φροζινόνε άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Κούνι με πλασέ, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της στο 47ο λεπτό με σουτ του Γκαριτάνο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 72ο με αυτογκόλ ο Κορρέα.

O Bόλος είχε κάποιες καλές στιγμές, ωστόσο είτε λόγω αστοχίας είτε λόγω λάθους στην τελική πάσα δεν κατάφερε να σκοράρει.

Βόλος (Χοακίν Γκόμεζ): Κόβατς (62’ Σιαμπάνης), Ασλανίδης, Τριανταφύλλου, Κορρέας, Μύγας (46’ Τάχατος), Σμέουλερς (46’ Λυκουρίνος), Γκλάβτσιτς (62’ Δόσης), Βιγιαφάνες (62’ Μεντιέτα), Κόμπα, Νταλιάνης, Γκαρσία (46’ Ασεχνούν).

*Πριν από την έναρξη του φιλικού, ο Νίκος Μπέος εκπροσωπώντας τον Βόλο αντάλλαξε φανέλες με τους ιθύνοντες της Φροζινόνε, ενώ έδωσε και ένα αναμνηστικό το οποίο απεικονίζει την «ΑΡΓΩ».

Παπαδόπουλος: «Είμαι πραγματικά περήφανος για αυτά τα παιδιά, αξίζουν το μετάλλιο»

Όσα δήλωσε ο προπονητής της Εθνικής Νέων μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στο Eurobasket U20.