![Εκτός τελικού ο Παπαστάμος, βγήκε 16ος στα 200μ. μικτή ατομική](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/08/6285302-e1722542933620.jpg)
Εκτός τελικού ο Παπαστάμος, βγήκε 16ος στα 200μ. μικτή ατομική
Στη 16η θέση τερμάτισε ο Απόστολος Παπαστάμου στους ημιτελικούς των 200μ. μικτή ατομική.
Spotlight
-
Αυτοί είναι οι 26 κρατούμενοι που απελευθερώθηκαν στη μεγαλύτερη ανταλλαγή κρατουμένων μεταξύ Ρωσίας – Δύσης
-
Χρήστου: «Δεν έχω πάρει χαμπάρι τι έγινε, πήγα από την κόλαση στον παράδεισο» (vid)
-
Απολογισμό πολέμου θυμίζουν οι νεκροί της ζέστης στην Ευρώπη – Δραματική έκθεση ΠΟΥ
-
«Δεν χρειάζεται να σηκώνεστε...» - Μαγαζί στη Σαντορίνη βάζει όρια στον υπερτουρισμό με τον ωραιότερο τρόπο
Ο Απόστολος Παπαστάμος προσπάθησε στους ημιτελικούς των 200μ. μικτή ατομική, αλλά δεν είχε τις δυνάμεις να κάνει κάτι καλύτερο από τον προκριματικό των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024».
Ο Ελληνας κολυμβητής έμεινε στη 16η και τελευταία θέση με χρόνο 2:01.02, πηγαίνοντας λίγο πιο αργά σε σχέση με το πρωινό 2:00.79, που του είχε δώσει την πρόκριση.
Ο 23χρονος αθλητής ολοκλήρωσε έτσι τη δεύτερη συμμετοχή του σε Ολυμπιακούς Αγώνες με μία βραδινή κούρσα, αλλά και το παράπονο ότι δεν κατάφερε στα 400μ. μικτή -στο καλό του αγώνισμα δηλαδή- να πιάσει το χρόνο που θα του έδινε το εισιτήριο για τον τελικό.
Στο δρόμο για το τέταρτο χρυσό του μετάλλιο στη διοργάνωση, ο Γάλλος Λεόν Μαρσάν έκανε 1:56.31 και ήταν ο ταχύτερος των ημιτελικών, οριακά μπροστά από τον Αμερικανό Κάρσον Φόστερ (1:56.37) και τον Βρετανό Ντάνκαν Σκοτ (1:56.49).
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις