![Ζερδεβάς: «Τώρα έρχονται τα πιο δύσκολα για την Εθνική, θα είμαστε όπως πρέπει»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/08/zerd.jpeg)
Ζερδεβάς: «Τώρα έρχονται τα πιο δύσκολα για την Εθνική, θα είμαστε όπως πρέπει»
Διαβάστε τις δηλώσεις του Μάνου Ζερδεβά που ήταν ο MVP του αγώνα της Εθνικής Ελλάδας με τις ΗΠΑ.
Spotlight
-
Αυτό είναι το βίντεο πίσω από την πιο συναρπαστική φωτογραφία των Ολυμπιακών Αγώνων
-
Ανδρουλάκης: Η κυβέρνηση Μητσοτάκη πρωταγωνίστησε και στο σκάνδαλο των υποκλοπών και σε αυτό της συγκάλυψης
-
Αναχωρεί για τον Καναδά ο τουρίστας που ξυλοκοπήθηκε άγρια σε μαγαζί στο Ηράκλειο - Η ανάρτηση του γιατρού του
-
Έλτον Τζον: Κάνει και φέτος γενέθλια απεξάρτησης από τις ουσίες
Η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης επικράτησε με 13-11 των ΗΠΑ και «τσέκαρε» το εισιτήριο για την οκτάδα των Ολυμπιακών Αγώνων, παρά το γεγονός πως υπάρχουν ακόμη δύο εναπομείναντα παιχνίδια για το τέλος των ομίλων.
Ο Μάνος Ζερδεβάς ήταν ο πολυτιμότερος της αναμέτρησης και μετά το τέλος της εμφανιστηκε σίγουρος πως η Εθνική ομάδα θα παρουσιαστεί καλύτερα στην συνέχεια του Ολυμπιακού τουρνουά.
Αναλυτικά οι δηλώσεις του
«Σίγουρα με επηρέασε το γκολ που δέχθηκα από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Με τσίγκλησε και το χρησιμοποίησα για να παίξω καλύτερα. Δεν στέκομαι στην προσωπική μου απόδοση. Παίξαμε καλύτερα σε σχέση με το Μαυροβούνιο», ανέφερε αρχικά ο Έλληνας τερματοφύλακας και MVP του αγώνα με τους Αμερικάνους.
«Το επίπεδο των ομάδων που έχουμε παίξει είναι από χαμηλό μέχρι μεσαίο και έρχονται δύο παιχνίδια με δύο πολύ καλές ομάδες και στη συνέχεια των παιχνιδιών θα ανεβάσουμε την απόδοσή μας και θα εμφανιστούμε όπως πρέπει», πρόσθεσε.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις